Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2014 > 17:12 Versiunea pentru printare
Luni, 8 septembrie 2014, ora 17:12

Subiect vot: PLx 389/2014 amr.2
PL 389/2014 pentru modificarea și complearea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, prcum și pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizație pentru creșterea copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:128 54 29 11 4 9 7 9 5
- voturi pentru (DA):48 - 27 11 2 - 1 3 4
- voturi împotrivă (NU):78 54 2 - 2 9 5 6 -
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Axente Ioan PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
8. Birchall Ana PSD NU
9. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
10. Bónis István UDMR NU
11. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
13. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
14. Calotă Florică Ică ALDE DA
15. Cernea Remus-Florinel - Abținere
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Ciocan Dan PSD NU
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
21. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
22. Ciuhodaru Tudor ND DA
23. Comșa Cornel-George - DA
24. Costin Gheorghe PNL DA
25. Covaci Dorel PSD NU
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
27. Crăciunescu Grigore PNL DA
28. Cristea Victor PSD NU
29. Cristian Horia PNL DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
31. Culețu Dănuț PDL DA
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Dima Toader PSD NU
36. Diniță Ion ALDE NU
37. Dobre Mircea-Titus PSD NU
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dragomir Viorel Marian PSD NU
40. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
42. Eparu Ion PSD NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Fejér László-Ődőn UDMR NU
45. Florea Daniel PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PDL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
49. Grama Horia PSD NU
50. Gudu Vasile PDL DA
51. Guran Virgil ALDE DA
52. Horga Vasile PNL DA
53. Hulea Ioan PSD NU
54. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
55. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Intotero Natalia-Elena PSD NU
58. Ionescu Aurelian ALDE NU
59. Iordache Florin PSD NU
60. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
61. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
62. Itu Cornel PSD NU
63. Kereskényi Gábor UDMR NU
64. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
65. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
66. Lubanovici Mircea PDL DA
67. Marcoci Vlad PSD NU
68. Marcu Viorica PNL DA
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Marin Gheorghe PSD NU
71. Marin Laura PSD NU
72. Markó Attila-Gabor UDMR NU
73. Máté András-Levente UDMR NU
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
75. Mihai Aurelian - DA
76. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
77. Militaru Lucian PDL DA
78. Mincă Liliana ND NU
79. Mîrza Gavril PSD NU
80. Moldovan Ioan ALDE NU
81. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Nassar Rodica PSD NU
84. Neacșu Marian PSD NU
85. Nichita Cristina PSD NU
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
87. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Emil PSD NU
90. Palăr Ionel PNL DA
91. Paul Maria-Andreea PDL DA
92. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
93. Peia Ninel PSD NU
94. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
95. Potor Călin PSD NU
96. Roman Petre PNL NU
97. Roșca Lucreția PSD NU
98. Rotaru Răzvan - DA
99. Săpunaru Nini PNL DA
100. Scarlat George PNL DA
101. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
102. Scutaru Adrian George PNL DA
103. Secară Florin Mihail PSD NU
104. Sefer Cristian-George ND NU
105. Seres Dénes UDMR NU
106. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
107. Solomon Adrian PSD NU
108. Stan Ioan PSD NU
109. Stănescu Alexandru PSD NU
110. Stragea Sorin Constantin PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Szabó Ödön UDMR NU
113. Șoptică Costel PNL DA
114. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
115. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
116. Tîlvăr Angel PSD NU
117. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
118. Turcan Raluca PDL DA
119. Vainer Aurel Minoritati DA
120. Varga Lucia-Ana PNL DA
121. Varga Vasile PNL DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD NU
123. Vlădoiu Aurel PSD NU
124. Vulpescu Ioan PSD NU
125. Zaharcu Neviser PSD NU
126. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
128. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro