Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2014 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 8 septembrie 2014, ora 16:34

Subiect vot: Plx 528/13/14 C
PL 528/2013 privind exonerarea de la plată a unor sume de către personalul plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:142 66 22 11 8 7 8 13 7
- voturi pentru (DA):45 2 22 10 1 - 2 3 5
- voturi împotrivă (NU):94 63 - - 7 7 6 10 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Axente Ioan PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
11. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
12. Bucur Constantin-Alin PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Cernea Remus-Florinel - DA
17. Cherecheș Florica PNL DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
19. Ciobanu Gheorghe PSD NU
20. Ciobanu Liliana ND NU
21. Ciocan Dan PSD NU
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
24. Ciuhodaru Tudor ND DA
25. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
26. Constantin Daniel ALDE NU
27. Costin Gheorghe PNL DA
28. Covaci Dorel PSD NU
29. Cristea Victor PSD NU
30. Cristian Horia PNL DA
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
32. Culețu Dănuț PDL DA
33. Dalca Ștefan-Petru ND NU
34. Dascălu Constantin PDL DA
35. Deaconu Mihai ND NU
36. Delureanu Virgil PSD NU
37. Dima Toader PSD NU
38. Diniță Ion ALDE NU
39. Dîrzu Ioan PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dragomir Maria ND NU
44. Dragomir Viorel Marian PSD NU
45. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
47. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR NU
49. Florea Daniel PSD NU
50. Galan Constantin ALDE DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Tinel PDL DA
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
55. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
56. Gudu Vasile PDL DA
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
58. Horga Vasile PNL DA
59. Hulea Ioan PSD NU
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Iancu Iulian PSD NU
62. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
63. Ibram Iusein Minoritati NU
64. Ignat Miron Minoritati NU
65. Ionescu Aurelian ALDE NU
66. Iordache Florin PSD NU
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Kereskényi Gábor UDMR NU
70. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
71. Marcoci Vlad PSD NU
72. Marcu Nicu ALDE NU
73. Marin Gheorghe PSD NU
74. Marin Laura PSD NU
75. Markó Attila-Gabor UDMR NU
76. Máté András-Levente UDMR NU
77. Mihai Aurelian - DA
78. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
80. Militaru Lucian PDL -
81. Mincă Liliana ND NU
82. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
83. Mîrza Gavril PSD NU
84. Mocanu Adrian PSD NU
85. Moldovan Ioan ALDE NU
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Nassar Rodica PSD NU
88. Neacșu Marian PSD NU
89. Negruț Clement - -
90. Nichita Cristina PSD NU
91. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
92. Niculescu Dumitru ND NU
93. Nistor Laurențiu PSD NU
94. Niță Emil PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Paul Maria-Andreea PDL DA
97. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
99. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
100. Potor Călin PSD -
101. Pușcaș Iacob PSD NU
102. Rățoi Neculai PSD NU
103. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
104. Roman Gheorghe PSD NU
105. Roman Ioan Sorin PSD NU
106. Roman Petre PNL DA
107. Roșca Lucreția PSD NU
108. Rotaru Răzvan - DA
109. Săpunaru Nini PNL DA
110. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
111. Scutaru Adrian George PNL DA
112. Sefer Cristian-George ND NU
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
115. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
116. Solomon Adrian PSD NU
117. Stan Ioan PSD NU
118. Stănescu Alexandru PSD NU
119. Stragea Sorin Constantin PSD NU
120. Stroe Radu ALDE NU
121. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
122. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
123. Szabó Ödön UDMR NU
124. Șimon Gheorghe PSD NU
125. Șoptică Costel PNL DA
126. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
127. Tararache Mihai - NU
128. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
129. Teju Sorin ALDE DA
130. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
131. Tudose Mihai PSD NU
132. Turcan Raluca PDL DA
133. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
134. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
135. Vainer Aurel Minoritati DA
136. Varga Lucia-Ana PNL DA
137. Varga Vasile PNL DA
138. Vasilică Radu Costin PSD NU
139. Zaharcu Neviser PSD NU
140. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
142. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro