Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 11:14 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 11:14

Subiect vot: PLx 347/2014 ama.4
PL 347/2014 pentru modificarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:157 80 24 11 4 9 11 12 6
- voturi pentru (DA):118 79 2 - 3 9 11 11 3
- voturi împotrivă (NU):37 - 22 10 1 - - 1 3
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
4. Axente Ioan PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
7. Benga Ioan PSD DA
8. Berci Vasile PNL NU
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
12. Boghicevici Claudia PDL NU
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Calimente Mihăiță PNL NU
18. Calotă Florică Ică ALDE DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor ND NU
26. Ciurariu Florin PNL NU
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Crăciunescu Grigore PNL NU
29. Cristea Victor PSD DA
30. Cristian Horia PNL NU
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Culețu Dănuț PDL Abținere
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dalca Ștefan-Petru ND DA
35. Dascălu Constantin PDL NU
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrinescu Traian PNL NU
43. Dolha Mircea PNL NU
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
47. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
48. Emacu Gheorghe PSD DA
49. Eparu Ion PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Firczak Gheorghe Minoritati DA
52. Florea Daniel PSD DA
53. Galan Constantin ALDE DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gheorghe Tinel PDL NU
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
59. Grama Horia PSD DA
60. Gudu Vasile PDL NU
61. Guran Virgil ALDE DA
62. Horga Vasile PNL NU
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ionescu Aurelian ALDE DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Iriza Scarlat PSD DA
73. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
74. Kereskényi Gábor UDMR DA
75. Khraibani Camelia PSD DA
76. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
77. Longher Ghervazen Minoritati DA
78. Manolescu Oana Minoritati DA
79. Marin Gheorghe PSD DA
80. Markó Attila-Gabor UDMR DA
81. Marocico Ion Minoritati DA
82. Máté András-Levente UDMR DA
83. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
84. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
85. Mihai Aurelian - DA
86. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
88. Mincă Liliana ND DA
89. Mircovici Niculae Minoritati DA
90. Mîrza Gavril PSD DA
91. Mocioi Niculina - NU
92. Moisii Constantin PSD DA
93. Moldovan Ioan ALDE DA
94. Molnar Zsolt UDMR DA
95. Munteanu Ioan PSD DA
96. Murgu Neagu PSD DA
97. Nassar Rodica PSD DA
98. Neacșu Marian PSD DA
99. Negruț Clement - NU
100. Nicolae Alexandri ALDE DA
101. Nicolae Florian PSD DA
102. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
103. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
104. Niculae Aurel PSD DA
105. Nistor Marioara PSD DA
106. Niță Emil PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Ochi Ion PSD DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paul Maria-Andreea PDL NU
111. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
112. Plumb Rovana PSD DA
113. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
114. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Popa Octavian-Marius PNL NU
117. Potor Călin PSD DA
118. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
119. Răducanu Ion PSD DA
120. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
121. Roman Cristian-Constantin PDL NU
122. Roman Petre PNL DA
123. Scutaru Adrian George PNL NU
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
126. Solomon Adrian PSD DA
127. Stan Ioan PSD DA
128. Stan Ion PSD DA
129. Stanciu Zisu PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Stragea Sorin Constantin PSD DA
132. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
133. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
134. Surdu Raluca PNL NU
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șoptică Costel PNL NU
137. Ștefan Viorel PSD DA
138. Tararache Mihai - DA
139. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
140. Tîlvăr Angel PSD DA
141. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
142. Tudorache Daniel PSD DA
143. Tudorie Violeta PSD DA
144. Tudose Mihai PSD DA
145. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
146. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
147. Uricec Eugen Constantin PSD DA
148. Ursărescu Dorinel ALDE DA
149. Vainer Aurel Minoritati DA
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
152. Vlădoiu Aurel PSD DA
153. Vulpescu Ioan PSD DA
154. Weber Mihai PSD DA
155. Zaharcu Neviser PSD DA
156. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro