Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 369/2014 pentru modificarea și completarea Legii energiei electrice și a gazelor naturale nr.123/2012, a Legii petrolului nr.238/2004, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2014 privind exercitarea drepturilor și îndeplinirea obligațiilor ce decurg din calitatea de actionar al statului la Compania Națională de Transport al Energiei Electrice "Transelectrica" -S.A. și la Societatea Națională de Transport Gaza Naturale" Transgaz"-S.A.Mediaș și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:151 79 29 12 4 10 - 12 5
- voturi pentru (DA):147 79 27 12 3 10 - 12 4
- voturi împotrivă (NU):4 - 2 - 1 - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Berci Vasile PNL DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
11. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
12. Boghicevici Claudia PDL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Calotă Florică Ică ALDE DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor ND NU
24. Ciurariu Florin PNL DA
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Crăciunescu Grigore PNL DA
27. Cristea Victor PSD DA
28. Cristian Horia PNL NU
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
30. Culețu Dănuț PDL DA
31. Cupșa Ioan PNL DA
32. Dalca Ștefan-Petru ND DA
33. Dascălu Constantin PDL DA
34. Deaconu Mihai ND DA
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Diniță Ion ALDE DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Mircea PNL DA
42. Dragomir Viorel Marian PSD DA
43. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
44. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
45. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
46. Emacu Gheorghe PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Galan Constantin ALDE DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Tinel PDL DA
54. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
55. Grama Horia PSD DA
56. Grecea Maria PNL DA
57. Gudu Vasile PDL DA
58. Guran Virgil ALDE DA
59. Horga Vasile PNL DA
60. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
61. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ionescu Aurelian ALDE DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Iriza Scarlat PSD DA
69. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Kereskényi Gábor UDMR DA
72. Khraibani Camelia PSD DA
73. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Marin Gheorghe PSD DA
76. Markó Attila-Gabor UDMR DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Máté András-Levente UDMR DA
79. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
80. Mihai Aurelian - DA
81. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
82. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
83. Militaru Lucian PDL DA
84. Mincă Liliana ND DA
85. Mîrza Gavril PSD DA
86. Mocioi Niculina - DA
87. Moisii Constantin PSD DA
88. Moldovan Ioan ALDE DA
89. Molnar Zsolt UDMR DA
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Murgu Neagu PSD DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Neacșu Marian PSD DA
95. Negruț Clement - NU
96. Nicolae Alexandri ALDE DA
97. Nicolae Florian PSD DA
98. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
99. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
100. Niculae Aurel PSD DA
101. Nistor Marioara PSD DA
102. Niță Emil PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Ochi Ion PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paul Maria-Andreea PDL DA
107. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
108. Plumb Rovana PSD DA
109. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
110. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
111. Popa Octavian-Marius PNL DA
112. Potor Călin PSD DA
113. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
114. Răducanu Ion PSD DA
115. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
116. Reuer Elena-Ramona PNL DA
117. Roman Cristian-Constantin PDL DA
118. Roman Ioan Sorin PSD DA
119. Roman Petre PNL DA
120. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
121. Scutaru Adrian George PNL DA
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
124. Solomon Adrian PSD DA
125. Stan Ioan PSD DA
126. Stan Ion PSD DA
127. Stanciu Zisu PSD DA
128. Stănescu Alexandru PSD DA
129. Stragea Sorin Constantin PSD DA
130. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Surdu Raluca PNL DA
133. Szabó Ödön UDMR DA
134. Șoptică Costel PNL DA
135. Ștefan Viorel PSD DA
136. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
137. Tîlvăr Angel PSD DA
138. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Tudorie Violeta PSD DA
141. Tudose Mihai PSD DA
142. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
143. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
144. Uricec Eugen Constantin PSD DA
145. Ursărescu Dorinel ALDE DA
146. Varga Vasile PNL DA
147. Vasilică Radu Costin PSD DA
148. Vlădoiu Aurel PSD DA
149. Vulpescu Ioan PSD DA
150. Zaharcu Neviser PSD DA
151. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro