Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:44

Subiect vot: vot test 1
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:251 125 45 20 8 10 14 19 10
- voturi pentru (DA):207 104 38 19 7 9 12 10 8
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:41 19 6 1 1 1 2 9 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL -
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE -
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD -
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Boghicevici Claudia PDL DA
22. Bónis István UDMR -
23. Bot Octavian ALDE -
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL -
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE -
31. Canacheu Costică PDL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Cioată Cezar ALDE DA
38. Ciobanu Gheorghe PSD DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor ND DA
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cristian Horia PNL DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Culețu Dănuț PDL DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Daea Petre PSD DA
53. Dalca Ștefan-Petru ND DA
54. Dascălu Constantin PDL DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD -
57. Diniță Ion ALDE -
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrinescu Traian PNL DA
61. Dolha Mircea PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL -
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
68. Dumitru Georgică ALDE DA
69. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
70. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
71. Emacu Gheorghe PSD -
72. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
73. Eparu Ion PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian ALDE -
77. Florea Daniel PSD DA
78. Frăticiu Gheorghe PSD DA
79. Galan Constantin ALDE -
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Gheorghe Tinel PDL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiveciu Marian PSD DA
86. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
87. Grama Horia PSD DA
88. Grecea Maria PNL DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
90. Gudu Vasile PDL DA
91. Guran Virgil ALDE DA
92. Gurzău Adrian - -
93. Gust Băloșin Florentin PSD DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hrebenciuc Viorel PSD -
96. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu Aurelian ALDE DA
105. Ionescu George PDL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
108. Iriza Scarlat PSD DA
109. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kereskényi Gábor UDMR DA
113. Khraibani Camelia PSD DA
114. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lubanovici Mircea PDL DA
117. Lupu Mihai PNL DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati -
120. Marcoci Vlad PSD Abținere
121. Marcu Viorica PNL DA
122. Marian Ion Cristinel ND DA
123. Marica Petru-Sorin PSD -
124. Marin Gheorghe PSD -
125. Marin Laura PSD DA
126. Markó Attila-Gabor UDMR DA
127. Martin Eduard-Stelian PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian - DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mircovici Niculae Minoritati DA
136. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mitrea Miron Tudor PSD DA
139. Mîrza Gavril PSD DA
140. Mocanu Adrian PSD DA
141. Mocioi Niculina - DA
142. Moisii Constantin PSD DA
143. Moldovan Ioan ALDE DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
145. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Murgu Neagu PSD -
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Neacșu Marian PSD DA
150. Necula Cosmin PSD DA
151. Negruț Clement - DA
152. Nichita Cristina PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Florian PSD DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
156. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
157. Niculescu Dumitru ND DA
158. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
159. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
160. Nistor Laurențiu PSD -
161. Nistor Marioara PSD DA
162. Niță Constantin PSD DA
163. Niță Emil PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Ochi Ion PSD -
166. Oros Nechita-Adrian PNL NU
167. Palașcă Viorel ALDE DA
168. Paleologu Theodor - -
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Pardău Dumitru PNL DA
172. Paul Maria-Andreea PDL DA
173. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
174. Peia Ninel PSD DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Plumb Rovana PSD -
177. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
178. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Georgian PSD -
181. Popa Octavian-Marius PNL DA
182. Popescu Dan-Cristian PDL DA
183. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
184. Potor Călin PSD DA
185. Preda Cezar-Florin PDL DA
186. Pușcaș Iacob PSD DA
187. Răducanu Ion PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Constantin PSD DA
190. Rădulescu Romeo PDL DA
191. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
192. Reuer Elena-Ramona PNL -
193. Roman Cristian-Constantin PDL DA
194. Roman Gheorghe PSD DA
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Roman Petre PNL DA
197. Roman Victor PSD DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Răzvan - DA
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
201. Scarlat George PNL DA
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Sefer Cristian-George ND -
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE -
207. Simionescu Adrian Constantin PSD -
208. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stan Ioan PSD DA
211. Stan Ion PSD DA
212. Stanciu Zisu PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati -
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stragea Sorin Constantin PSD DA
217. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surdu Raluca PNL DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șcheau Ion PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șova Lucian PSD -
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE -
228. Tararache Mihai - DA
229. Tămâian Ioan PNL DA
230. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
231. Teodorescu Ioan Viorel PSD -
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
234. Tudorache Daniel PSD -
235. Tudorie Violeta PSD DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
238. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
239. Uricec Eugen Constantin PSD DA
240. Varga Lucia-Ana PNL DA
241. Vasilică Radu Costin PSD -
242. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
243. Vlase Petru Gabriel PSD DA
244. Vlădoiu Aurel PSD DA
245. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Zaharcu Neviser PSD DA
248. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
251. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 20:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro