Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 38/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Consiliu și Parlamentul European, cu privire la orientările pentru punerea în aplicare a Directivei 2003/86/CE privind dreptul la reîntregirea familiei COM (2014) 210
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 152 59 25 11 13 17 28 12
- voturi pentru (DA):315 152 58 25 11 13 17 27 12
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin - DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian ALDE DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil ALDE DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE -
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu ALDE DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND DA
162. Marica Petru-Sorin PSD DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Marin Laura PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina - DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PSD DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Constantin PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion ALDE DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Plumb Rovana PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Ponta Victor-Viorel PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
238. Potor Călin PSD DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Ioan Sorin PSD DA
249. Roman Petre PNL DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Rotaru Răzvan - DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Sefer Cristian-George ND DA
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai ALDE DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion PSD DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL DA
300. Tușa Adriana Diana PDL DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Ursărescu Dorinel ALDE DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Lucia-Ana PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Vlădoiu Aurel PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro