Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 39/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind activitățile și supravegherea instituțiilor pentru furnizarea de pensii ocupaționale (reformare) COM (2014) 167
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 154 60 25 11 13 17 28 12
- voturi pentru (DA):318 154 59 25 11 12 17 28 12
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian ALDE DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel ALDE DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Guran Virgil ALDE DA
124. Gurzău Adrian - DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
157. Manolache Marius PSD DA
158. Manolescu Oana Minoritati DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu ALDE DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marian Ion Cristinel ND DA
163. Marica Petru-Sorin PSD DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Marin Laura PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina - DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PSD DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Constantin PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion ALDE DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Plumb Rovana PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Ponta Victor-Viorel PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
238. Potor Călin PSD DA
239. Preda Cezar-Florin PDL DA
240. Pușcaș Iacob PSD DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Rotaru Răzvan - DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Stănișoară Mihai ALDE DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
288. Tararache Mihai - DA
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL DA
301. Tușa Adriana Diana PDL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
318. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
320. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro