Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 41/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la comunicarea Comisiei privind inițiativa cetățenescă europeană "Apa și salubritatea sunt un drept al omului! Apa este un bun public, nu o marfă!" COM(2014) 177
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 152 60 25 11 13 17 29 12
- voturi pentru (DA):315 152 57 25 11 12 17 29 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian ALDE DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil ALDE DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL -
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu ALDE DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND DA
162. Marica Petru-Sorin PSD DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Marin Laura PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Mincă Liliana ND DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina - DA
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL DA
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Clement - DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri ALDE DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Niculae Aurel PSD DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Constantin PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel ALDE DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor - DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pană Adriana-Doina PSD DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion ALDE DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Plumb Rovana PSD DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Ponta Victor-Viorel PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Potor Călin PSD DA
238. Preda Cezar-Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Rotaru Răzvan - DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Stănișoară Mihai ALDE DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
288. Tararache Mihai - DA
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL DA
301. Tușa Adriana Diana PDL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 octombrie 2020, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro