Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 42/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind societățile comerciale cu răspundere limitată cu asociat unic COM (2014) 212
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 153 59 25 11 13 17 29 11
- voturi pentru (DA):315 153 58 25 10 13 17 28 11
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian ALDE DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE -
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil ALDE DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu ALDE DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marica Petru-Sorin PSD DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Marin Laura PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Martin Eduard-Stelian PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Melinte Ion PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina - DA
184. Moisii Constantin PSD DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Moldovan Iosif UDMR DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Nazare Alexandru PDL DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri ALDE DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Niculae Aurel PSD DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Constantin PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel ALDE DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor - DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pană Adriana-Doina PSD DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Păun Nicolae Minoritati DA
222. Pârgaru Ion ALDE DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Plumb Rovana PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Ponta Victor-Viorel PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL DA
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
235. Potor Călin PSD DA
236. Preda Cezar-Florin PDL DA
237. Pușcaș Iacob PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Ioan Sorin PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Rotaru Răzvan - DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Scutaru Adrian George PNL DA
257. Sefer Cristian-George ND DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Stănișoară Mihai ALDE DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
286. Tararache Mihai - DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Turcan Raluca PDL DA
299. Tușa Adriana Diana PDL DA
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel ALDE DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro