Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:52

Subiect vot: Plx 528/13/14 A - vot final
PL 528/2013 privind exonerarea de la plată a unor sume de către personalul plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 154 59 25 11 13 17 29 14
- voturi pentru (DA):315 153 59 21 9 13 17 29 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:6 1 - 4 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian ALDE DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel ALDE DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL Abținere
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel - DA
124. Guran Virgil ALDE DA
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Marin Laura PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina - DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PSD DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Constantin PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion ALDE DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Plumb Rovana PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Ponta Victor-Viorel PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
237. Popescu Florin Aurelian - DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
250. Roman Gheorghe PSD DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Rotaru Răzvan - DA
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai ALDE DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șcheau Ion PSD DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
290. Tararache Mihai - DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel ALDE DA
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL DA
310. Varga Vasile PNL DA
311. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro