Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 389/2014 pentru modificarea și complearea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, prcum și pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizație pentru creșterea copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 155 58 25 11 13 17 28 15
- voturi pentru (DA):316 155 55 23 10 13 17 28 15
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:4 - 3 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian ALDE DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
66. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel - DA
124. Guran Virgil ALDE DA
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Marin Laura PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina - DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Clement - DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri ALDE DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PSD DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara PSD DA
213. Niță Constantin PSD DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel ALDE DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor - DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pană Adriana-Doina PSD DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PDL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pârgaru Ion ALDE DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Plumb Rovana PSD DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Ponta Victor-Viorel PSD DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL NU
238. Popescu Florin Aurelian - DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
240. Potor Călin PSD DA
241. Preda Cezar-Florin PDL DA
242. Pușcaș Iacob PSD DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
246. Rădulescu Constantin PSD DA
247. Rădulescu Romeo PDL DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Rotaru Răzvan - DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Sefer Cristian-George ND DA
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai ALDE DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
278. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șcheau Ion PSD DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL DA
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
291. Tararache Mihai - DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel ALDE DA
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL DA
310. Varga Vasile PNL DA
311. Vasilică Radu Costin PSD DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro