Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.09.2014 > 16:19 Versiunea pentru printare
Marți, 16 septembrie 2014, ora 16:19

Subiect vot: Propunere 1
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:101 54 17 8 7 2 5 7 1
- voturi pentru (DA):94 53 15 7 7 - 5 6 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:4 - 1 - - 2 - 1 -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
7. Bîrsășteanu Florică PSD DA
8. Bucur Constantin-Alin PSD DA
9. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
11. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
12. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
13. Călin Ion PSD DA
14. Cherecheș Florica PNL DA
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
16. Ciobanu Gheorghe PSD DA
17. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
18. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
19. Cristea Victor PSD DA
20. Culețu Dănuț PDL DA
21. Dalca Ștefan-Petru ND DA
22. Dascălu Constantin PDL DA
23. Deaconu Mihai ND DA
24. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dobre Mircea-Titus PSD DA
27. Dobrinescu Traian PNL DA
28. Dragomir Maria ND DA
29. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
30. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
31. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
32. Emacu Gheorghe PSD DA
33. Eparu Ion PSD DA
34. Frăticiu Gheorghe PSD DA
35. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
36. Gheorghe Tinel PDL DA
37. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
38. Grama Horia PSD DA
39. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
40. Gudu Vasile PDL DA
41. Harbuz Liviu PSD DA
42. Horga Vasile PNL DA
43. Hrebenciuc Viorel PSD DA
44. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
45. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
46. Ignat Miron Minoritati DA
47. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
48. Iriza Scarlat PSD DA
49. Itu Cornel PSD DA
50. Lubanovici Mircea PDL DA
51. Marcu Nicu ALDE DA
52. Marcu Viorica PNL DA
53. Marian Ion Cristinel ND DA
54. Marin Gheorghe PSD DA
55. Marin Laura PSD DA
56. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
57. Máté András-Levente UDMR Abținere
58. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
59. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
60. Mincă Liliana ND DA
61. Mircovici Niculae Minoritati DA
62. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
63. Mîrza Gavril PSD DA
64. Moldovan Ioan ALDE DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Neacșu Marian PSD DA
67. Necula Cosmin PSD DA
68. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
69. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
70. Niculescu Dumitru ND DA
71. Palașcă Viorel ALDE DA
72. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
73. Peia Ninel PSD DA
74. Popa Octavian-Marius PNL DA
75. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
76. Pușcaș Iacob PSD DA
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
78. Roman Cristian-Constantin PDL -
79. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
80. Scutaru Adrian George PNL DA
81. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
82. Simedru Dan Coriolan PNL DA
83. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
84. Solomon Adrian PSD DA
85. Stan Ioan PSD DA
86. Stănescu Alexandru PSD DA
87. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
88. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
89. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
90. Șimon Gheorghe PSD DA
91. Șoptică Costel PNL DA
92. Șova Lucian PSD DA
93. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
94. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
95. Tîlvăr Angel PSD DA
96. Tudorache Daniel PSD -
97. Tudorie Violeta PSD DA
98. Varga Lucia-Ana PNL DA
99. Vasilică Radu Costin PSD DA
100. Weber Mihai PSD DA
101. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro