Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.09.2014 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 16 septembrie 2014, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Suplimentarea ordinii de zi la nr. crt. 7
PL 402/2014 pentru abrogarea unor prevederi din Legea nr.329/2009 privind reorganizarea unor autorități și instituții publice, raționalizarea cheltuielilor publice, susținerea mediului de afaceri și respectarea acordurilor - cadru cu Comisia Europeană și Fondul Monetar Internațional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:138 74 20 8 7 11 6 11 1
- voturi pentru (DA):135 74 18 8 7 10 6 11 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL Abținere
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Bîrsășteanu Florică PSD DA
9. Bónis István UDMR DA
10. Bucur Constantin-Alin PSD DA
11. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
14. Călin Ion PSD DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
17. Cioată Cezar ALDE DA
18. Ciobanu Gheorghe PSD DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciurariu Florin PNL DA
21. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
22. Cristea Victor PSD DA
23. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
24. Culețu Dănuț PDL DA
25. Cupă Ion ALDE DA
26. Dalca Ștefan-Petru ND DA
27. Dascălu Constantin PDL DA
28. Deaconu Mihai ND DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobre Mircea-Titus PSD DA
33. Dobrinescu Traian PNL DA
34. Dragomir Maria ND DA
35. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
36. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
37. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
38. Emacu Gheorghe PSD DA
39. Eparu Ion PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fejér László-Ődőn UDMR DA
42. Fonta Nuțu PSD DA
43. Frăticiu Gheorghe PSD DA
44. Galan Constantin ALDE DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PDL DA
48. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
49. Grama Horia PSD DA
50. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
51. Gudu Vasile PDL DA
52. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
53. Harbuz Liviu PSD DA
54. Horga Vasile PNL DA
55. Hrebenciuc Viorel PSD DA
56. Hulea Ioan PSD DA
57. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
58. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
59. Iancu Iulian PSD DA
60. Ignat Miron Minoritati DA
61. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
62. Iriza Scarlat PSD DA
63. Itu Cornel PSD DA
64. Kereskényi Gábor UDMR DA
65. Khraibani Camelia PSD DA
66. Lubanovici Mircea PDL DA
67. Marcu Nicu ALDE DA
68. Marcu Viorica PNL DA
69. Marian Ion Cristinel ND DA
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Marin Gheorghe PSD DA
72. Marin Laura PSD DA
73. Markó Attila-Gabor UDMR DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
77. Mihăilă Ioan PSD DA
78. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
79. Mincă Liliana ND DA
80. Mircovici Niculae Minoritati DA
81. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
82. Mîrza Gavril PSD DA
83. Moisii Constantin PSD DA
84. Moldovan Ioan ALDE DA
85. Moldovan Iosif UDMR DA
86. Molnar Zsolt UDMR DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Necula Cosmin PSD DA
90. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
91. Nichita Cristina PSD DA
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
93. Niculescu Dumitru ND DA
94. Niță Emil PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Oros Nechita-Adrian PNL DA
97. Palașcă Viorel ALDE DA
98. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
99. Peia Ninel PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL NU
103. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
104. Pușcaș Iacob PSD DA
105. Răducanu Ion PSD DA
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
107. Rădulescu Constantin PSD DA
108. Rățoi Neculai PSD DA
109. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
110. Roman Cristian-Constantin PDL DA
111. Scarlat George PNL DA
112. Scutaru Adrian George PNL DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
115. Simedru Dan Coriolan PNL DA
116. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
121. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
122. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
123. Șimon Gheorghe PSD DA
124. Șoptică Costel PNL DA
125. Șova Lucian PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
127. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
128. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
129. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
130. Tiuch Cătălin PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Tudorache Daniel PSD DA
133. Tudorie Violeta PSD DA
134. Tudose Mihai PSD DA
135. Turcan Raluca PDL DA
136. Varga Lucia-Ana PNL DA
137. Vasilică Radu Costin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro