Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.09.2014 > 16:22 Versiunea pentru printare
Marți, 16 septembrie 2014, ora 16:22

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Suplimentarea ordinii de zi la nr. crt. 5
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:139 76 19 9 6 11 6 11 1
- voturi pentru (DA):132 75 16 8 6 9 6 11 1
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - 2 - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Bîrsășteanu Florică PSD DA
9. Bode Lucian Nicolae PDL DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Bucur Constantin-Alin PSD DA
12. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Cioată Cezar ALDE DA
19. Ciobanu Gheorghe PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Ciurariu Florin PNL DA
22. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
23. Cristea Victor PSD DA
24. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
25. Culețu Dănuț PDL DA
26. Cupă Ion ALDE DA
27. Dascălu Constantin PDL DA
28. Deaconu Mihai ND DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
31. Dima Toader PSD -
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobre Mircea-Titus PSD DA
34. Dobrinescu Traian PNL DA
35. Dragomir Maria ND DA
36. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
37. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
38. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
39. Emacu Gheorghe PSD DA
40. Eparu Ion PSD DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fejér László-Ődőn UDMR DA
43. Fonta Nuțu PSD DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Galan Constantin ALDE DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gheorghe Tinel PDL DA
49. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
50. Grama Horia PSD DA
51. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
52. Gudu Vasile PDL DA
53. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
54. Harbuz Liviu PSD DA
55. Horga Vasile PNL DA
56. Hrebenciuc Viorel PSD DA
57. Hulea Ioan PSD DA
58. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
59. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Ignat Miron Minoritati DA
63. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
64. Iriza Scarlat PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
67. Khraibani Camelia PSD DA
68. Lubanovici Mircea PDL DA
69. Marcu Nicu ALDE DA
70. Marcu Viorica PNL DA
71. Marian Ion Cristinel ND DA
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Marin Gheorghe PSD DA
74. Marin Laura PSD DA
75. Markó Attila-Gabor UDMR DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
77. Máté András-Levente UDMR DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mihăilă Ioan PSD DA
80. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
81. Mincă Liliana ND DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
84. Mîrza Gavril PSD DA
85. Moisii Constantin PSD DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Moldovan Iosif UDMR DA
88. Molnar Zsolt UDMR DA
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Neacșu Marian PSD DA
91. Necula Cosmin PSD DA
92. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
93. Nichita Cristina PSD DA
94. Niculescu Dumitru ND DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Palașcă Viorel ALDE DA
98. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
99. Peia Ninel PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
104. Pușcaș Iacob PSD DA
105. Răducanu Ion PSD DA
106. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
107. Rădulescu Constantin PSD DA
108. Rățoi Neculai PSD DA
109. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
110. Roman Cristian-Constantin PDL DA
111. Scarlat George PNL DA
112. Scutaru Adrian George PNL DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
115. Simedru Dan Coriolan PNL DA
116. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Stragea Sorin Constantin PSD DA
121. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
124. Șimon Gheorghe PSD DA
125. Șoptică Costel PNL DA
126. Șova Lucian PSD DA
127. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
128. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
129. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
130. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
131. Tiuch Cătălin PSD DA
132. Tîlvăr Angel PSD DA
133. Tudorache Daniel PSD DA
134. Tudorie Violeta PSD DA
135. Tudose Mihai PSD DA
136. Turcan Raluca PDL -
137. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
138. Vasilică Radu Costin PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro