Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:42

Subiect vot: PL 351/2014 ama.7
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:132 69 25 10 2 9 6 7 4
- voturi pentru (DA):92 68 1 - 1 9 5 7 1
- voturi împotrivă (NU):36 - 23 10 1 - - - 2
- abțineri:3 - 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Berci Vasile PNL Abținere
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PDL NU
11. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
12. Boghicevici Claudia PDL NU
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Călin Ion PSD DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor ND NU
24. Ciurariu Florin PNL NU
25. Cocei Erland PNL NU
26. Costin Gheorghe PNL NU
27. Cristian Horia PNL NU
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Culețu Dănuț PDL NU
30. Cupșa Ioan PNL NU
31. Daea Petre PSD DA
32. Dascălu Constantin PDL NU
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Doboș Anton PNL NU
37. Dobre Mircea-Titus PSD DA
38. Dobrinescu Traian PNL NU
39. Dragomir Viorel Marian PSD DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
42. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
43. Emacu Gheorghe PSD DA
44. Enache Marian PSD DA
45. Eparu Ion PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fejér László-Ődőn UDMR DA
48. Florea Daniel PSD DA
49. Fonta Nuțu PSD DA
50. Galan Constantin ALDE DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gheorghe Tinel PDL NU
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
55. Grama Horia PSD DA
56. Grecea Maria PNL NU
57. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
58. Harbuz Liviu PSD DA
59. Horga Vasile PNL NU
60. Hulea Ioan PSD DA
61. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
62. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
65. Intotero Natalia-Elena PSD DA
66. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Kereskényi Gábor UDMR DA
69. Longher Ghervazen Minoritati DA
70. Lubanovici Mircea PDL NU
71. Lupu Mihai PNL NU
72. Marin Gheorghe PSD DA
73. Marin Laura PSD DA
74. Máté András-Levente UDMR DA
75. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
76. Melinte Ion PSD DA
77. Mihai Aurelian - Abținere
78. Mihăilă Ioan PSD DA
79. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
80. Mincă Liliana ND DA
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
83. Mitrea Miron Tudor PSD DA
84. Mîrza Gavril PSD DA
85. Mocanu Vasile PSD DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Molnar Zsolt UDMR DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Neacșu Marian PSD DA
90. Necula Cosmin PSD DA
91. Negruț Clement - NU
92. Nichita Cristina PSD DA
93. Nicolae Florian PSD DA
94. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
95. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Emil PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL NU
103. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
104. Pușcaș Iacob PSD DA
105. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Rățoi Neculai PSD DA
108. Roman Cristian-Constantin PDL NU
109. Rotaru Răzvan - DA
110. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
111. Scutaru Adrian George PNL NU
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
114. Stan Ioan PSD DA
115. Stanciu Zisu PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Stragea Sorin Constantin PSD DA
118. Sturzu Mihai-Răzvan PSD -
119. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
120. Șimon Gheorghe PSD DA
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
122. Tămâian Ioan PNL DA
123. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
124. Tudorache Daniel PSD DA
125. Tudorie Violeta PSD DA
126. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
127. Varga Vasile PNL NU
128. Vladu Iulian PDL NU
129. Weber Mihai PSD DA
130. Zaharcu Neviser PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
132. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro