Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:44

Subiect vot: PL 351/2014 amr.1
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:136 71 24 12 2 9 7 8 3
- voturi pentru (DA):39 2 23 11 1 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):91 67 1 - 1 8 6 7 1
- abțineri:5 1 - 1 - - 1 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Amet Varol Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Avram Marian PSD NU
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Berci Vasile PNL DA
9. Birchall Ana PSD NU
10. Bode Lucian Nicolae PDL DA
11. Boghicevici Claudia PDL DA
12. Bónis István UDMR NU
13. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
14. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
15. Calimente Mihăiță PNL DA
16. Călin Ion PSD NU
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Cioată Cezar ALDE NU
19. Ciocan Dan PSD NU
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
22. Ciuhodaru Tudor ND DA
23. Ciurariu Florin PNL DA
24. Cocei Erland PNL DA
25. Costin Gheorghe PNL DA
26. Cristea Victor PSD NU
27. Cristian Horia PNL NU
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
29. Culețu Dănuț PDL DA
30. Cupșa Ioan PNL DA
31. Daea Petre PSD NU
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Delureanu Virgil PSD NU
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
35. Diniță Ion ALDE NU
36. Doboș Anton PNL DA
37. Dobre Mircea-Titus PSD NU
38. Dragomir Viorel Marian PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
41. Dumitru Ioana-Jenica PSD -
42. Emacu Gheorghe PSD NU
43. Enache Marian PSD NU
44. Eparu Ion PSD NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Fejér László-Ődőn UDMR NU
47. Florea Daniel PSD NU
48. Fonta Nuțu PSD Abținere
49. Galan Constantin ALDE Abținere
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
51. Gheorghe Tinel PDL DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
53. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
54. Grama Horia PSD NU
55. Grecea Maria PNL DA
56. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
57. Harbuz Liviu PSD NU
58. Horga Vasile PNL DA
59. Hulea Ioan PSD NU
60. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
61. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
62. Iancu Iulian PSD NU
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
64. Intotero Natalia-Elena PSD NU
65. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
66. Itu Cornel PSD NU
67. Kereskényi Gábor UDMR DA
68. Khraibani Camelia PSD NU
69. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
70. Longher Ghervazen Minoritati NU
71. Lubanovici Mircea PDL DA
72. Lupu Mihai PNL DA
73. Marin Gheorghe PSD NU
74. Marin Laura PSD NU
75. Máté András-Levente UDMR NU
76. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
77. Mihai Aurelian - Abținere
78. Mihăilă Ioan PSD NU
79. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
80. Militaru Lucian PDL DA
81. Mincă Liliana ND NU
82. Mircovici Niculae Minoritati NU
83. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
84. Mitrea Miron Tudor PSD NU
85. Mîrza Gavril PSD NU
86. Mocanu Vasile PSD NU
87. Moldovan Ioan ALDE NU
88. Molnar Zsolt UDMR NU
89. Munteanu Ioan PSD NU
90. Neacșu Marian PSD NU
91. Necula Cosmin PSD NU
92. Negruț Clement - DA
93. Nichita Cristina PSD NU
94. Nicolae Florian PSD NU
95. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
96. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
97. Nistor Laurențiu PSD NU
98. Niță Emil PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
101. Peia Ninel PSD NU
102. Petric Octavian PSD NU
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
105. Pușcaș Iacob PSD NU
106. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
107. Răducanu Ion PSD NU
108. Rățoi Neculai PSD NU
109. Roman Cristian-Constantin PDL DA
110. Rotaru Răzvan - NU
111. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
112. Scutaru Adrian George PNL DA
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
115. Stan Ioan PSD NU
116. Stanciu Zisu PSD NU
117. Stancu Ionel Minoritati NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Stragea Sorin Constantin PSD NU
121. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
122. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
123. Șimon Gheorghe PSD NU
124. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
125. Tîlvăr Angel PSD NU
126. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
127. Tudorache Daniel PSD NU
128. Tudorie Violeta PSD NU
129. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
130. Varga Lucia-Ana PNL DA
131. Varga Vasile PNL DA
132. Vladu Iulian PDL DA
133. Weber Mihai PSD NU
134. Zaharcu Neviser PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
136. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 octombrie 2020, 10:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro