Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:44

Subiect vot: PL 351/2014 ama.11
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:135 70 24 11 2 8 7 9 4
- voturi pentru (DA):94 70 - 1 1 7 6 9 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 24 10 1 - - - 2
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Berci Vasile PNL NU
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PDL NU
11. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
12. Boghicevici Claudia PDL NU
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Călin Ion PSD DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor ND NU
24. Ciurariu Florin PNL NU
25. Cocei Erland PNL NU
26. Costin Gheorghe PNL NU
27. Cristea Victor PSD DA
28. Cristian Horia PNL NU
29. Culețu Dănuț PDL NU
30. Cupșa Ioan PNL NU
31. Daea Petre PSD DA
32. Dascălu Constantin PDL NU
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Diniță Ion ALDE DA
37. Doboș Anton PNL NU
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dragomir Viorel Marian PSD DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
42. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
43. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
44. Emacu Gheorghe PSD DA
45. Enache Marian PSD DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Fonta Nuțu PSD DA
51. Galan Constantin ALDE DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Gheorghe Tinel PDL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
56. Grama Horia PSD DA
57. Grecea Maria PNL NU
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Harbuz Liviu PSD DA
60. Horga Vasile PNL NU
61. Hulea Ioan PSD DA
62. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Itu Cornel PSD DA
69. Kereskényi Gábor UDMR -
70. Khraibani Camelia PSD DA
71. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
72. Longher Ghervazen Minoritati DA
73. Lubanovici Mircea PDL NU
74. Lupu Mihai PNL NU
75. Marin Gheorghe PSD DA
76. Marin Laura PSD DA
77. Máté András-Levente UDMR DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Mihai Aurelian - Abținere
80. Mihăilă Ioan PSD DA
81. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
82. Mincă Liliana ND DA
83. Mircovici Niculae Minoritati DA
84. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
85. Mitrea Miron Tudor PSD DA
86. Mîrza Gavril PSD DA
87. Mocanu Vasile PSD DA
88. Moldovan Ioan ALDE DA
89. Molnar Zsolt UDMR DA
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Neacșu Marian PSD DA
92. Necula Cosmin PSD DA
93. Negruț Clement - NU
94. Nichita Cristina PSD DA
95. Nicolae Florian PSD DA
96. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
97. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
101. Peia Ninel PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL NU
104. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
105. Pușcaș Iacob PSD DA
106. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
107. Răducanu Ion PSD DA
108. Rățoi Neculai PSD DA
109. Roman Cristian-Constantin PDL NU
110. Rotaru Răzvan - Abținere
111. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
112. Scutaru Adrian George PNL NU
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
115. Stan Ioan PSD DA
116. Stanciu Zisu PSD DA
117. Stancu Ionel Minoritati DA
118. Stănescu Alexandru PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
121. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
122. Șimon Gheorghe PSD DA
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
124. Tîlvăr Angel PSD DA
125. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
126. Tudorache Daniel PSD DA
127. Tudorie Violeta PSD DA
128. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
129. Varga Lucia-Ana PNL NU
130. Varga Vasile PNL NU
131. Vladu Iulian PDL NU
132. Weber Mihai PSD DA
133. Zaharcu Neviser PSD DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
135. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro