Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:46

Subiect vot: PL 351/2014 amr.2
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 74 23 11 2 9 6 10 5
- voturi pentru (DA):41 - 22 11 1 1 - 2 4
- voturi împotrivă (NU):92 72 - - 1 8 4 7 -
- abțineri:6 1 1 - - - 2 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István UDMR NU
4. Anton Marin - DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Avram Marian PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Berci Vasile PNL Abținere
10. Birchall Ana PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bode Lucian Nicolae PDL DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
14. Boghicevici Claudia PDL DA
15. Bónis István UDMR NU
16. Bordeianu Dan PNL DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Călin Ion PSD NU
21. Chiriță Dumitru PSD NU
22. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
23. Cioată Cezar ALDE NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Ciuhodaru Tudor ND DA
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Cristea Victor PSD NU
32. Cristian Horia PNL DA
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
34. Culețu Dănuț PDL DA
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Daea Petre PSD NU
37. Dascălu Constantin PDL DA
38. Delureanu Virgil PSD NU
39. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
40. Dima Toader PSD NU
41. Diniță Ion ALDE NU
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dragomir Viorel Marian PSD NU
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
46. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
48. Dumitru Ioana-Jenica PSD -
49. Emacu Gheorghe PSD NU
50. Enache Marian PSD NU
51. Eparu Ion PSD NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Fejér László-Ődőn UDMR NU
54. Florea Daniel PSD NU
55. Fonta Nuțu PSD Abținere
56. Galan Constantin ALDE NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
58. Gheorghe Tinel PDL DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
61. Grama Horia PSD NU
62. Grecea Maria PNL DA
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
64. Harbuz Liviu PSD NU
65. Hulea Ioan PSD NU
66. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
67. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
68. Iancu Iulian PSD NU
69. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
70. Intotero Natalia-Elena PSD NU
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Itu Cornel PSD NU
73. Kereskényi Gábor UDMR DA
74. Khraibani Camelia PSD NU
75. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
76. Longher Ghervazen Minoritati NU
77. Lubanovici Mircea PDL DA
78. Lupu Mihai PNL DA
79. Marin Gheorghe PSD NU
80. Marin Laura PSD NU
81. Máté András-Levente UDMR NU
82. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
83. Mihai Aurelian - Abținere
84. Mihăilă Ioan PSD NU
85. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
86. Mincă Liliana ND NU
87. Mircovici Niculae Minoritati NU
88. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
89. Mitrea Miron Tudor PSD NU
90. Mîrza Gavril PSD NU
91. Mocanu Vasile PSD NU
92. Moldovan Ioan ALDE NU
93. Molnar Zsolt UDMR NU
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Neacșu Marian PSD NU
96. Necula Cosmin PSD NU
97. Negruț Clement - DA
98. Nichita Cristina PSD NU
99. Nicolae Florian PSD NU
100. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
101. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Emil PSD NU
104. Nosa Iuliu PSD NU
105. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
106. Peia Ninel PSD NU
107. Petric Octavian PSD NU
108. Popa Octavian-Marius PNL DA
109. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
110. Pușcaș Iacob PSD NU
111. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
112. Răducanu Ion PSD NU
113. Rățoi Neculai PSD NU
114. Roman Cristian-Constantin PDL DA
115. Rotaru Răzvan - DA
116. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
117. Scutaru Adrian George PNL DA
118. Seres Dénes UDMR NU
119. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
120. Stan Ioan PSD NU
121. Stanciu Zisu PSD NU
122. Stancu Ionel Minoritati NU
123. Stănescu Alexandru PSD NU
124. Stragea Sorin Constantin PSD NU
125. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
126. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
127. Șimon Gheorghe PSD NU
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
129. Tîlvăr Angel PSD NU
130. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
131. Tudorache Daniel PSD NU
132. Tudorie Violeta PSD NU
133. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
134. Varga Lucia-Ana PNL DA
135. Varga Vasile PNL DA
136. Vladu Iulian PDL DA
137. Weber Mihai PSD NU
138. Zaharcu Neviser PSD NU
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
140. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro