Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:46

Subiect vot: PL 351/2014 ama.15
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 74 23 11 2 8 6 10 6
- voturi pentru (DA):95 74 - - 1 7 4 9 -
- voturi împotrivă (NU):39 - 23 11 1 - - - 4
- abțineri:6 - - - - 1 2 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Anton Marin - Abținere
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Berci Vasile PNL NU
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bode Lucian Nicolae PDL NU
12. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
13. Boghicevici Claudia PDL NU
14. Bónis István UDMR DA
15. Bordeianu Dan PNL NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calimente Mihăiță PNL NU
19. Călin Ion PSD DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
22. Cioată Cezar ALDE DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
27. Ciuhodaru Tudor ND NU
28. Ciurariu Florin PNL NU
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Cristea Victor PSD DA
31. Cristian Horia PNL NU
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Culețu Dănuț PDL NU
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Daea Petre PSD DA
36. Dascălu Constantin PDL NU
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
39. Dima Toader PSD DA
40. Diniță Ion ALDE DA
41. Doboș Anton PNL NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD DA
43. Dragomir Viorel Marian PSD DA
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
47. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
48. Emacu Gheorghe PSD DA
49. Enache Marian PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fejér László-Ődőn UDMR DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Fonta Nuțu PSD DA
55. Galan Constantin ALDE DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
57. Geantă Florian Daniel - NU
58. Gheorghe Tinel PDL NU
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
61. Grama Horia PSD DA
62. Grecea Maria PNL NU
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
64. Harbuz Liviu PSD DA
65. Horga Vasile PNL NU
66. Hulea Ioan PSD DA
67. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
68. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
75. Khraibani Camelia PSD DA
76. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
77. Longher Ghervazen Minoritati DA
78. Lubanovici Mircea PDL NU
79. Marin Gheorghe PSD DA
80. Marin Laura PSD DA
81. Máté András-Levente UDMR DA
82. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
83. Mihai Aurelian - Abținere
84. Mihăilă Ioan PSD DA
85. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
86. Mincă Liliana ND DA
87. Mircovici Niculae Minoritati DA
88. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
89. Mitrea Miron Tudor PSD DA
90. Mîrza Gavril PSD DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Moldovan Ioan ALDE DA
93. Molnar Zsolt UDMR DA
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Neacșu Marian PSD DA
96. Necula Cosmin PSD DA
97. Negruț Clement - NU
98. Nichita Cristina PSD DA
99. Nicolae Florian PSD DA
100. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
101. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Emil PSD DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
106. Peia Ninel PSD DA
107. Petric Octavian PSD DA
108. Popa Octavian-Marius PNL NU
109. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
110. Pușcaș Iacob PSD DA
111. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
112. Răducanu Ion PSD DA
113. Rățoi Neculai PSD DA
114. Roman Cristian-Constantin PDL NU
115. Rotaru Răzvan - NU
116. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
117. Scutaru Adrian George PNL NU
118. Seres Dénes UDMR DA
119. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
120. Stan Ioan PSD DA
121. Stanciu Zisu PSD DA
122. Stancu Ionel Minoritati DA
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Stragea Sorin Constantin PSD DA
125. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
126. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
127. Șimon Gheorghe PSD DA
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
131. Tudorache Daniel PSD DA
132. Tudorie Violeta PSD DA
133. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
134. Varga Lucia-Ana PNL NU
135. Varga Vasile PNL NU
136. Vladu Iulian PDL NU
137. Weber Mihai PSD DA
138. Zaharcu Neviser PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
140. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro