Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 10:49

Subiect vot: PL 351/2014 ama.45
PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 75 25 12 2 8 6 6 6
- voturi pentru (DA):100 75 3 - 1 8 4 6 3
- voturi împotrivă (NU):37 - 22 12 1 - - - 2
- abțineri:3 - - - - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Marin - DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Berci Vasile PNL DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bode Lucian Nicolae PDL NU
12. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
13. Boghicevici Claudia PDL NU
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Calimente Mihăiță PNL NU
18. Călin Ion PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Cioată Cezar ALDE DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor ND NU
25. Ciurariu Florin PNL NU
26. Cocei Erland PNL NU
27. Costin Gheorghe PNL NU
28. Cristea Victor PSD DA
29. Cristian Horia PNL NU
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Culețu Dănuț PDL NU
32. Cupșa Ioan PNL NU
33. Daea Petre PSD DA
34. Dascălu Constantin PDL NU
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Doboș Anton PNL NU
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
44. Emacu Gheorghe PSD DA
45. Enache Marian PSD DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Galan Constantin ALDE DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Geantă Florian Daniel - NU
54. Gheorghe Tinel PDL NU
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
56. Grama Horia PSD DA
57. Grecea Maria PNL NU
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Gunia Dragoș-Ionel - DA
60. Harbuz Liviu PSD DA
61. Horga Vasile PNL NU
62. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ionescu Aurelian ALDE DA
69. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Kereskényi Gábor UDMR DA
72. Khraibani Camelia PSD DA
73. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Lubanovici Mircea PDL NU
76. Marin Gheorghe PSD DA
77. Marin Laura PSD DA
78. Máté András-Levente UDMR DA
79. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
80. Mihai Aurelian - Abținere
81. Mihăilă Ioan PSD DA
82. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
83. Mincă Liliana ND DA
84. Mircovici Niculae Minoritati DA
85. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
86. Mitrea Miron Tudor PSD DA
87. Mîrza Gavril PSD DA
88. Mocanu Vasile PSD DA
89. Mocioi Niculina PDL NU
90. Moldovan Ioan ALDE DA
91. Molnar Zsolt UDMR DA
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Neacșu Marian PSD DA
94. Necula Cosmin PSD DA
95. Nichita Cristina PSD DA
96. Nicolae Florian PSD DA
97. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
98. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Niță Emil PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
103. Peia Ninel PSD DA
104. Petrea Dorin Silviu PSD DA
105. Petric Octavian PSD DA
106. Popa Octavian-Marius PNL NU
107. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
108. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
109. Răducanu Ion PSD DA
110. Rățoi Neculai PSD DA
111. Roman Cristian-Constantin PDL NU
112. Rusu Valentin PNL DA
113. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
114. Scutaru Adrian George PNL NU
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Simedru Dan Coriolan PNL DA
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Stan Ioan PSD DA
119. Stanciu Zisu PSD DA
120. Stancu Ionel Minoritati DA
121. Stativă Irinel Ioan PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Stragea Sorin Constantin PSD DA
124. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
125. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
126. Șimon Gheorghe PSD DA
127. Șoptică Costel PNL NU
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
129. Tararache Mihai - DA
130. Tîlvăr Angel PSD DA
131. Tudorache Daniel PSD DA
132. Tudorie Violeta PSD DA
133. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
134. Varga Lucia-Ana PNL NU
135. Varga Vasile PNL NU
136. Vladu Iulian PDL NU
137. Weber Mihai PSD DA
138. Zaharcu Neviser PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
140. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 28 octombrie 2020, 13:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro