Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 11:24

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 369/2014 pentru modificarea și completarea Legii energiei electrice și a gazelor naturale nr.123/2012, a Legii petrolului nr.238/2004, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2014 privind exercitarea drepturilor și îndeplinirea obligațiilor ce decurg din calitatea de actionar al statului la Compania Națională de Transport al Energiei Electrice "Transelectrica" -S.A. și la Societatea Națională de Transport Gaza Naturale" Transgaz"-S.A.Mediaș și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:115 57 22 9 3 8 5 8 3
- voturi pentru (DA):109 55 21 9 2 8 5 8 1
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - - 1
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andea Petru PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István UDMR DA
4. Anton Marin - NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Berci Vasile PNL DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bode Lucian Nicolae PDL DA
12. Boghicevici Claudia PDL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
18. Ciobanu Liliana ND DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
22. Ciurariu Florin PNL DA
23. Cocei Erland PNL DA
24. Costin Gheorghe PNL DA
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Cristea Victor PSD DA
27. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
28. Cupă Ion ALDE DA
29. Cupșa Ioan PNL DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Doboș Anton PNL DA
34. Dobrinescu Traian PNL DA
35. Dragomir Viorel Marian PSD DA
36. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
37. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
38. Emacu Gheorghe PSD DA
39. Enache Marian PSD DA
40. Eparu Ion PSD DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fejér László-Ődőn UDMR DA
43. Fonta Nuțu PSD DA
44. Galan Constantin ALDE DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
47. Gheorghe Tinel PDL DA
48. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
49. Grama Horia PSD DA
50. Grecea Maria PNL DA
51. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
52. Horga Vasile PNL DA
53. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Ionescu Aurelian ALDE DA
58. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
59. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
60. Itu Cornel PSD DA
61. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
62. Lubanovici Mircea PDL DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Marin Laura PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Máté András-Levente UDMR DA
67. Mihai Aurelian - Abținere
68. Mihăilă Ioan PSD DA
69. Militaru Lucian PDL DA
70. Mincă Liliana ND DA
71. Mircovici Niculae Minoritati DA
72. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
73. Mitrea Miron Tudor PSD DA
74. Mocanu Vasile PSD DA
75. Mocioi Niculina PDL DA
76. Moldovan Ioan ALDE DA
77. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Neacșu Marian PSD -
80. Nicolae Florian PSD DA
81. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
85. Peia Ninel PSD DA
86. Popa Octavian-Marius PNL NU
87. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
88. Răducanu Ion PSD DA
89. Roman Cristian-Constantin PDL DA
90. Rotaru Răzvan - DA
91. Scarlat George PNL DA
92. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
93. Scutaru Adrian George PNL DA
94. Seres Dénes UDMR DA
95. Simedru Dan Coriolan PNL DA
96. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
97. Stan Ioan PSD DA
98. Stanciu Zisu PSD DA
99. Stancu Ionel Minoritati DA
100. Stănescu Alexandru PSD DA
101. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
102. Surdu Raluca PNL DA
103. Șimon Gheorghe PSD DA
104. Șoptică Costel PNL DA
105. Ștefan Viorel PSD DA
106. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
107. Tîlvăr Angel PSD DA
108. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
109. Tudorie Violeta PSD DA
110. Uricec Eugen Constantin PSD DA
111. Vainer Aurel Minoritati DA
112. Varga Vasile PNL DA
113. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
114. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
115. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro