Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 280/2014 pentru modificarea și completarea alin.(1) și (2) din Legea nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:337 165 57 30 13 15 13 29 15
- voturi pentru (DA):336 164 57 30 13 15 13 29 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin - DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel - DA
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Holban Titi PSD DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL DA
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu ALDE DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND DA
168. Marica Petru-Sorin PSD DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Marin Laura PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilă Ioan PSD DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina PDL DA
193. Moisii Constantin PSD DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru - DA
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD Abținere
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri ALDE DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculescu Dumitru ND DA
214. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel ALDE DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor - DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion ALDE DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai PSD DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PDL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popescu Florin Aurelian - DA
249. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
250. Potor Călin PSD DA
251. Preda Cezar-Florin PDL DA
252. Pușcaș Iacob PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PDL DA
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Ioan Sorin PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Roșca Mircea PNL DA
268. Rotaru Răzvan - DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Scarlat George PNL DA
272. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
273. Scutaru Adrian George PNL DA
274. Secară Florin Mihail PSD DA
275. Sefer Cristian-George ND DA
276. Seres Dénes UDMR DA
277. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
278. Simedru Dan Coriolan PNL DA
279. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
280. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
281. Solomon Adrian PSD DA
282. Stan Ioan PSD DA
283. Stanciu Anghel PSD DA
284. Stanciu Zisu PSD DA
285. Stancu Ionel Minoritati DA
286. Stativă Irinel Ioan PSD DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
289. Stoica Mihaela - DA
290. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
291. Stragea Sorin Constantin PSD DA
292. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
293. Stroe Radu ALDE DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surdu Raluca PNL DA
297. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
298. Szabó Ödön UDMR DA
299. Șimon Gheorghe PSD DA
300. Șoptică Costel PNL DA
301. Șova Lucian PSD DA
302. Ștefan Viorel PSD DA
303. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
304. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
305. Tararache Mihai - DA
306. Tămâian Ioan PNL DA
307. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
308. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
309. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
310. Teju Sorin ALDE DA
311. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
312. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL DA
316. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
317. Tudorache Daniel PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL DA
321. Tușa Adriana Diana PDL DA
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel ALDE DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Vasile PNL DA
327. Vasilică Radu Costin PSD DA
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
329. Vladu Iulian PDL DA
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
332. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro