Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 402/2014 pentru abrogarea unor prevederi din Legea nr.329/2009 privind reorganizarea unor autorități și instituții publice, raționalizarea cheltuielilor publice, susținerea mediului de afaceri și respectarea acordurilor - cadru cu Comisia Europeană și Fondul Monetar Internațional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 160 58 28 13 15 13 27 16
- voturi pentru (DA):281 158 55 - 11 15 13 25 4
- voturi împotrivă (NU):6 2 1 1 - - - 1 1
- abțineri:41 - 2 27 2 - - - 10
- nu au votat:2 - - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - Abținere
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
30. Boghicevici Claudia PDL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL Abținere
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL Abținere
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel - Abținere
116. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghe Florin PSD DA
119. Gheorghe Tinel PDL Abținere
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL Abținere
129. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
130. Gurzău Adrian - Abținere
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Holban Titi PSD DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan PSD DA
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL Abținere
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Hunor UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL Abținere
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu ALDE DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND DA
167. Marica Petru-Sorin PSD DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Marin Laura PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian - Abținere
177. Mihăilă Ioan PSD DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL NU
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Moisii Constantin PSD DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru - Abținere
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL Abținere
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - Abținere
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Alexandri ALDE DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculescu Dumitru ND DA
210. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara PSD DA
214. Niță Constantin PSD DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel ALDE DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor - Abținere
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Pană Adriana-Doina PSD DA
225. Pardău Dumitru PNL DA
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion ALDE DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
234. Plumb Rovana PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Ponta Victor-Viorel PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian - Abținere
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
245. Potor Călin PSD DA
246. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
247. Pușcaș Iacob PSD DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL Abținere
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Rizea Cristian PSD DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Petre PNL DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD DA
263. Rotaru Răzvan - -
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PSD DA
270. Sefer Cristian-George ND DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela - NU
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Stroe Radu ALDE DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tararache Mihai - DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teju Sorin ALDE DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
306. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Tîlvăr Angel PSD DA
309. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
310. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL Abținere
315. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
317. Uricec Eugen Constantin PSD DA
318. Ursărescu Dorinel ALDE -
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vasilică Radu Costin PSD NU
321. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
322. Vladu Iulian PDL Abținere
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro