Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 416/2014 privind ratificarea Acordului de împrumut (Primul împrumut pentru politici de dezvoltare privind eficientizarea finanțelor publice și creșterea economică) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București, la 17 iunie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:327 156 58 26 12 14 16 31 14
- voturi pentru (DA):323 155 57 26 11 13 16 31 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PSD DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD -
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL NU
156. Man Mircea PDL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu ALDE DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marica Petru-Sorin PSD DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Marin Laura PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihăilă Ioan PSD DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina PDL DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru - DA
194. Muntean Mircia PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicolae Alexandri ALDE DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Niculae Aurel PSD DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel ALDE DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor - DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Florin Aurelian - DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Pușcaș Iacob PSD DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo ALDE DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Rotaru Răzvan - DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PSD DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Stănișoară Mihai ALDE DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela - DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Radu ALDE DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion PSD DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin ALDE DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen - DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel ALDE DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 20:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro