Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 438/2014 pentru modificarea Standardului Internațional Lista interzisă pentru anul 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:331 157 60 26 12 14 16 32 14
- voturi pentru (DA):329 157 60 26 11 14 16 31 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PSD DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Manolescu Oana Minoritati DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu ALDE DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND DA
167. Marica Petru-Sorin PSD DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Marin Laura PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihăilă Ioan PSD DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina PDL DA
189. Moisii Constantin PSD DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru - DA
196. Muntean Mircia PSD DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicolae Alexandri ALDE DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Niculae Aurel PSD DA
210. Niculescu Dumitru ND DA
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Marioara PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Oajdea Daniel Vasile ND DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL DA
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel ALDE DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor - DA
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Paul Maria-Andreea PDL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pârgaru Ion ALDE -
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petrescu Petre PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai PSD DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian PDL DA
239. Popescu Florin Aurelian - DA
240. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
241. Potor Călin PSD DA
242. Pușcaș Iacob PSD DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
246. Rădulescu Constantin PSD DA
247. Rădulescu Romeo ALDE DA
248. Rățoi Neculai PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Rizea Cristian PSD DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL DA
253. Roman Ioan Sorin PSD DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan - DA
258. Sava Andrei-Valentin PSD DA
259. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
260. Săpunaru Nini PNL DA
261. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
262. Scarlat George PNL DA
263. Scutaru Adrian George PNL DA
264. Secară Florin Mihail PSD DA
265. Seres Dénes UDMR DA
266. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai ALDE DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Mihaela - DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Radu ALDE DA
283. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surdu Raluca PNL DA
286. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
287. Szabó Ödön UDMR DA
288. Șcheau Ion PSD DA
289. Șimon Gheorghe PSD DA
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
296. Tararache Mihai - DA
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin ALDE DA
302. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
303. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
308. Tomac Eugen - DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL DA
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Ursărescu Dorinel ALDE DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Lucia-Ana PNL DA
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilică Radu Costin PSD DA
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL DA
324. Vlase Petru Gabriel PSD DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
331. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 12:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro