Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 427/2014 pentru instituirea Zilei limbii slovace
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 156 60 26 12 12 15 31 12
- voturi pentru (DA):317 153 59 25 11 12 15 31 11
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - 1 - - - -
- abțineri:4 1 1 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - Abținere
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD NU
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Marin Laura PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihăilă Ioan PSD DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL DA
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina PDL DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru - DA
192. Muntean Mircia PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD Abținere
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculae Aurel PSD DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Orban Ludovic PNL Abținere
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai PSD NU
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
235. Popescu Florin Aurelian - DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Potor Călin PSD DA
238. Pușcaș Iacob PSD DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo ALDE DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan - DA
254. Sava Andrei-Valentin PSD DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PSD DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai ALDE DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Radu ALDE DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șcheau Ion PSD DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
291. Tararache Mihai - DA
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin ALDE DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
298. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
299. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
300. Tiuch Cătălin PSD DA
301. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Turcan Raluca PDL DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel ALDE DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Lucia-Ana PNL DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD DA
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zaharcu Neviser PSD DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 2:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro