Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 385/2013 privind reglementarea regimului juridic al societăților ale căror acțiuni se tranzacționează pe piața RASDAQ sau pe piața valorilor mobiliare necotate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 157 58 26 12 14 15 30 14
- voturi pentru (DA):228 155 - 1 9 14 15 29 5
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - 1 - - - -
- abțineri:94 1 56 25 2 - - 1 9
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - Abținere
12. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
33. Boghicevici Claudia PDL Abținere
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL Abținere
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - Abținere
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL Abținere
64. Cocei Erland PNL Abținere
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL Abținere
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL Abținere
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL Abținere
87. Dobrinescu Traian PNL Abținere
88. Dolha Mircea PNL Abținere
89. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - Abținere
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL Abținere
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gurzău Adrian - DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
132. Holban Titi PSD DA
133. Horga Vasile PNL NU
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
137. Iane Daniel PNL Abținere
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL Abținere
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL Abținere
155. Lupu Mihai PNL Abținere
156. Man Mircea PDL Abținere
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu ALDE DA
163. Marcu Viorica PNL Abținere
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marica Petru-Sorin PSD DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Marin Laura PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihăilă Ioan PSD DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL Abținere
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina PDL Abținere
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru - Abținere
194. Muntean Mircia PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL Abținere
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicolae Alexandri ALDE DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
207. Niculae Aurel PSD DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL Abținere
217. Orban Ludovic PNL Abținere
218. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
219. Palașcă Viorel ALDE DA
220. Palăr Ionel PNL Abținere
221. Paleologu Theodor - Abținere
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
229. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
233. Popa Radu Mihai PSD DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
236. Popescu Florin Aurelian - Abținere
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
238. Potor Călin PSD DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo ALDE DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
248. Rizea Cristian PSD DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL Abținere
254. Rotaru Răzvan - Abținere
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
257. Săpunaru Nini PNL Abținere
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL Abținere
260. Scutaru Adrian George PNL Abținere
261. Secară Florin Mihail PSD DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Stănișoară Mihai ALDE DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Radu ALDE DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL Abținere
282. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion PSD Abținere
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL Abținere
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tămâian Ioan PNL Abținere
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin ALDE DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
300. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen - Abținere
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL Abținere
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel ALDE DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
316. Vasilică Radu Costin PSD DA
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro