Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:53 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 333/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.74/2013 privind unele măsuri pentru îmbunătățirea și reorganizarea activității Agenției Naționale de Administrare Fiscală, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:321 156 56 25 12 13 16 29 14
- voturi pentru (DA):212 153 - 1 4 9 16 28 1
- voturi împotrivă (NU):94 1 56 24 2 2 - 1 8
- abțineri:13 1 - - 6 2 - - 4
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Anton Marin - NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
27. Blănariu Valentin ND Abținere
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL NU
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL NU
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Crăciunescu Grigore PNL NU
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL NU
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrinescu Traian PNL NU
86. Dolha Mircea PNL NU
87. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
90. Dragomir Gheorghe PNL NU
91. Dragomir Maria ND Abținere
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - -
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
118. Gheorghe Florin PSD DA
119. Gheorghe Tinel PDL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria PNL NU
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Gurzău Adrian - NU
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL NU
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
135. Iane Daniel PNL NU
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL NU
154. Man Mircea PDL NU
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
157. Manolache Marius PSD DA
158. Manolescu Oana Minoritati DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu ALDE DA
161. Marcu Viorica PNL NU
162. Marian Ion Cristinel ND Abținere
163. Marica Petru-Sorin PSD DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Marin Laura PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihăilă Ioan PSD DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL NU
177. Mincă Liliana ND Abținere
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina PDL NU
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru - NU
192. Muntean Mircia PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL NU
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
205. Niculae Aurel PSD DA
206. Niculescu Dumitru ND Abținere
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL NU
215. Orban Ludovic PNL NU
216. Oros Nechita-Adrian PNL NU
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL NU
219. Paleologu Theodor - NU
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Paul Maria-Andreea PDL NU
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL NU
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL NU
234. Popescu Florin Aurelian - Abținere
235. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
236. Potor Călin PSD DA
237. Pușcaș Iacob PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo ALDE DA
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL NU
246. Rizea Cristian PSD DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Ioan Sorin PSD DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL NU
252. Rotaru Răzvan - Abținere
253. Sava Andrei-Valentin PSD DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL NU
257. Secară Florin Mihail PSD DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
260. Simedru Dan Coriolan PNL NU
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Radu ALDE DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Surdu Raluca PNL NU
277. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
278. Szabó Ödön UDMR NU
279. Șcheau Ion PSD NU
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL NU
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL NU
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin ALDE DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
294. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
298. Tomac Eugen - NU
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL NU
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Ursărescu Dorinel ALDE DA
308. Vainer Aurel Minoritati DA
309. Varga Lucia-Ana PNL NU
310. Varga Vasile PNL NU
311. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
321. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro