Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:57 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 327/2014 pentru modificarea și completare a Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 151 58 25 10 13 16 30 14
- voturi pentru (DA):219 149 - 1 8 13 16 29 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:94 1 56 24 1 - - 1 11
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anton Marin - Abținere
10. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD Abținere
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL Abținere
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND Abținere
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL Abținere
42. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL Abținere
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - Abținere
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL Abținere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL Abținere
83. Dobrinescu Traian PNL Abținere
84. Dolha Mircea PNL Abținere
85. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
88. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel - Abținere
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PDL Abținere
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL Abținere
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gurzău Adrian - Abținere
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL NU
128. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
130. Iane Daniel PNL Abținere
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL Abținere
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL Abținere
148. Lupu Mihai PNL Abținere
149. Man Mircea PDL Abținere
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
152. Manolache Marius PSD DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu ALDE DA
156. Marcu Viorica PNL Abținere
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL Abținere
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina PDL Abținere
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru - Abținere
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL Abținere
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicolae Alexandri ALDE DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
200. Niculae Aurel PSD DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PDL Abținere
210. Orban Ludovic PNL Abținere
211. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
212. Palăr Ionel PNL Abținere
213. Paleologu Theodor - Abținere
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion ALDE DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
229. Popescu Florin Aurelian - Abținere
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
231. Potor Călin PSD DA
232. Pușcaș Iacob PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo ALDE DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Roșca Mircea PNL Abținere
247. Rotaru Răzvan - Abținere
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
250. Săpunaru Nini PNL Abținere
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL Abținere
253. Scutaru Adrian George PNL Abținere
254. Secară Florin Mihail PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stănișoară Mihai ALDE DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Radu ALDE DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL Abținere
274. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
275. Szabó Ödön UDMR DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL Abținere
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai - DA
285. Tămâian Ioan PNL Abținere
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin ALDE DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
291. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
295. Tomac Eugen - Abținere
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Turcan Raluca PDL Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Ursărescu Dorinel ALDE DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
307. Varga Vasile PNL -
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vladu Iulian PDL Abținere
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 13:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro