Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:58 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 328/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.1 din 5 ianuarie 2011 a educației naționale publicată în Monitorul Oficial nr.18, Partea I, din data de 10 ianuarie 2011, actualizată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 151 58 25 10 13 16 31 14
- voturi pentru (DA):249 149 3 23 8 13 15 29 9
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - 2 - - - -
- abțineri:66 2 54 2 - - 1 2 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - Abținere
11. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD Abținere
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL Abținere
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL Abținere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL Abținere
83. Dobrinescu Traian PNL Abținere
84. Dolha Mircea PNL Abținere
85. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
88. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
93. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel - Abținere
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL Abținere
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gurzău Adrian - Abținere
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL NU
129. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iane Daniel PNL Abținere
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
154. Manolache Marius PSD DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu ALDE DA
158. Marcu Viorica PNL Abținere
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihăilă Ioan PSD DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioi Niculina PDL DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Movilă Petru - DA
188. Muntean Mircia PSD DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Murgu Neagu PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Nazare Alexandru PDL DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Cornelia ALDE DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicolae Alexandri ALDE DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
201. Niculae Aurel PSD DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
205. Nistor Marioara PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
213. Palașcă Viorel ALDE DA
214. Palăr Ionel PNL Abținere
215. Paleologu Theodor - Abținere
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Paul Maria-Andreea PDL DA
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion ALDE DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popescu Florin Aurelian - DA
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo ALDE DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL Abținere
248. Rotaru Răzvan - Abținere
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL Abținere
254. Scutaru Adrian George PNL Abținere
255. Secară Florin Mihail PSD DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Stănișoară Mihai ALDE DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stragea Sorin Constantin PSD DA
271. Stroe Radu ALDE DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL Abținere
275. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL Abținere
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
283. Tabugan Ion PSD DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
285. Tararache Mihai - DA
286. Tămâian Ioan PNL Abținere
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
290. Teju Sorin ALDE DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tomac Eugen - DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Tudose Mihai PSD DA
301. Turcan Raluca PDL DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
308. Varga Vasile PNL Abținere
309. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PDL Abținere
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
318. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 2:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro