Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 460/2014 privind unele măsuri pentru accelerarea și finalizarea procesului de soluționare a cererilor formulate în temeiul Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensații cetățenilor români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicării Tratatului dintre România și Bulgaria , semnat la Craiova la 7 septembrie 1940, precum și al Legii nr.290/2003 privind acordarea de despăgubiri sau compensații cetățenilor români pentru bunuriel proprietate a acestora, sechestrate, reținute sau rămase în Basarabia, Bucovina de Nord și Ținutul Herța, ca urmare a stării de război și a aplicării Tratatului de Pace între România și Puterile Aliate și Asociate, semnat la Paris la 10 februarie 1947 și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:146 81 24 15 - 3 6 11 6
- voturi pentru (DA):143 80 24 15 - 3 5 10 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andea Petru PSD -
5. Avram Marian PSD DA
6. Balan Ioan PDL DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bîrsășteanu Florică PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bode Lucian Nicolae PDL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucur Constantin-Alin PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Cernea Remus-Florinel - DA
20. Chebac Eugen PSD DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
30. Culețu Dănuț PDL DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Dima Toader PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Doboș Anton PNL DA
37. Dobre Mircea-Titus PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
42. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
43. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
44. Emacu Gheorghe PSD DA
45. Enache Marian PSD DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Fejér László-Ődőn UDMR DA
48. Fonta Nuțu PSD DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Gheorghe Florin PSD DA
51. Gheorghe Tinel PDL DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
54. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
55. Grama Horia PSD DA
56. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
57. Gudu Vasile PDL DA
58. Guran Virgil ALDE DA
59. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Iriza Scarlat PSD DA
65. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
66. Itu Cornel PSD DA
67. Kereskényi Gábor UDMR DA
68. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
69. Lubanovici Mircea PDL DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Marcu Nicu ALDE DA
72. Marcu Viorica PNL DA
73. Marin Laura PSD DA
74. Melinte Ion PSD DA
75. Mihai Aurelian - DA
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
77. Mircovici Niculae Minoritati DA
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Mocanu Vasile PSD DA
80. Mocioi Niculina PDL DA
81. Moldovan Ioan ALDE DA
82. Movilă Petru - DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Nassar Rodica PSD DA
85. Nazare Alexandru PDL DA
86. Neacșu Marian PSD DA
87. Negruț Clement - DA
88. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
89. Nichita Cristina PSD DA
90. Nicoară Romeo Florin PNL DA
91. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
92. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Nistor Marioara PSD DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
98. Peia Ninel PSD DA
99. Pop Georgian PSD DA
100. Popa Octavian-Marius PNL DA
101. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
102. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
103. Pușcaș Iacob PSD DA
104. Răducanu Ion PSD DA
105. Rădulescu Romeo ALDE DA
106. Reuer Elena-Ramona PNL DA
107. Roman Cristian-Constantin PDL DA
108. Roman Petre PNL DA
109. Roman Victor PSD DA
110. Roșca Lucreția PSD DA
111. Sava Andrei-Valentin PSD DA
112. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
113. Secară Florin Mihail PSD DA
114. Stan Ion PSD DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
118. Stragea Sorin Constantin PSD DA
119. Stroe Radu ALDE DA
120. Surdu Raluca PNL DA
121. Șoptică Costel PNL DA
122. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
123. Tabugan Ion PSD DA
124. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE -
125. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
126. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
127. Teju Sorin ALDE DA
128. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
131. Tomac Eugen - DA
132. Tudorache Daniel PSD DA
133. Tudorie Violeta PSD DA
134. Turcan Raluca PDL DA
135. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
136. Uricec Eugen Constantin PSD DA
137. Vainer Aurel Minoritati DA
138. Varga Lucia-Ana PNL DA
139. Vlase Petru Gabriel PSD DA
140. Vlădoiu Aurel PSD DA
141. Vulpescu Ioan PSD DA
142. Zaharcu Neviser PSD DA
143. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
144. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
146. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 3:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro