Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 13:00

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 12/2014 - Moțiunea simplă "Românii de pretutindeni - victimele unui actor netalentat și dezinteresat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 145 58 29 12 11 11 28 15
- voturi pentru (DA):106 3 57 29 3 1 1 - 12
- voturi împotrivă (NU):178 138 - - 1 10 1 28 -
- abțineri:22 3 - - 8 - 9 - 2
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati Abținere
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin - DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
8. Avram Marian PSD NU
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benga Ioan PSD NU
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD Abținere
21. Bîrsășteanu Florică PSD NU
22. Blăjuț Viorel-Ionel - Abținere
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR NU
29. Bucur Constantin-Alin PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
32. Buican Cristian PNL DA
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD NU
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
47. Chițoiu Daniel ALDE NU
48. Ciobanu Gheorghe PSD NU
49. Ciobanu Liliana ND Abținere
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD NU
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
60. Covaci Dorel PSD NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD NU
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD NU
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
73. Dima Toader PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD NU
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND Abținere
84. Dragomir Viorel Marian PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
88. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
90. Dumitru Georgică ALDE NU
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
93. Emacu Gheorghe PSD NU
94. Enache Marian PSD NU
95. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
96. Eparu Ion PSD NU
97. Fejér László-Ődőn UDMR NU
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Florea Damian ALDE NU
100. Florea Daniel PSD NU
101. Fonta Nuțu PSD NU
102. Frăticiu Gheorghe PSD NU
103. Galan Constantin ALDE NU
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
106. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD NU
109. Gheorghe Tinel PDL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
111. Ghiveciu Marian PSD NU
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD NU
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Guran Virgil ALDE NU
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD NU
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD NU
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan PSD NU
126. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD NU
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
131. Ignat Miron Minoritati NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD NU
133. Ionescu Aurelian ALDE NU
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD NU
136. Iriza Scarlat PSD NU
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD NU
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
140. Kerekes Károly UDMR NU
141. Kereskényi Gábor UDMR NU
142. Khraibani Camelia PSD NU
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Man Mircea PDL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD NU
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolescu Oana Minoritati Abținere
150. Marcoci Vlad PSD NU
151. Marcu Nicu ALDE NU
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marica Petru-Sorin PSD Abținere
155. Marin Gheorghe PSD NU
156. Marin Laura PSD NU
157. Markó Attila-Gabor UDMR NU
158. Marocico Ion Minoritati Abținere
159. Martin Eduard-Stelian PSD NU
160. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD NU
163. Melinte Ion PSD NU
164. Mihai Aurelian - DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
167. Militaru Lucian PDL DA
168. Mincă Liliana ND Abținere
169. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD NU
172. Mocanu Adrian PSD NU
173. Mocanu Vasile PSD NU
174. Mocioalcă Ion PSD NU
175. Mocioi Niculina PDL DA
176. Moisii Constantin PSD NU
177. Moldovan Ioan ALDE NU
178. Molnar Zsolt UDMR NU
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
181. Movilă Petru - DA
182. Murgu Neagu PSD NU
183. Nassar Rodica PSD NU
184. Nazare Alexandru PDL DA
185. Neacșu Marian PSD NU
186. Necula Cosmin PSD NU
187. Negruț Clement - DA
188. Negruț Cornelia ALDE NU
189. Nichita Cristina PSD NU
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri ALDE NU
192. Nicolae Florian PSD NU
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
195. Niculae Aurel PSD NU
196. Niculescu Dumitru ND Abținere
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD NU
200. Nistor Marioara PSD NU
201. Niță Emil PSD NU
202. Nosa Iuliu PSD NU
203. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
204. Ochi Ion PSD NU
205. Oltean Ioan PDL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE NU
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor - DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Pârgaru Ion ALDE NU
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD NU
216. Petrea Dorin Silviu PSD NU
217. Petrescu Petre PSD NU
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
220. Pop Georgian PSD NU
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD NU
223. Popeangă Vasile PSD NU
224. Popescu Dan-Cristian PDL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
227. Pușcaș Iacob PSD NU
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
229. Răducanu Ion PSD NU
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
231. Rădulescu Constantin PSD NU
232. Rădulescu Romeo ALDE NU
233. Rățoi Neculai PSD NU
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Ioan Sorin PSD NU
238. Roman Petre PNL DA
239. Roman Victor PSD NU
240. Roșca Lucreția PSD NU
241. Rotaru Răzvan - DA
242. Sava Andrei-Valentin PSD NU
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Secară Florin Mihail PSD NU
249. Sefer Cristian-George PSD -
250. Seres Dénes UDMR NU
251. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
254. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
255. Stan Ion PSD NU
256. Stativă Irinel Ioan PSD NU
257. Stănescu Alexandru PSD NU
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
259. Stoica Mihaela - DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD NU
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Stroe Radu ALDE NU
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
264. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
265. Surdu Raluca PNL DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Șcheau Ion PDL DA
268. Șimon Gheorghe PSD NU
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD NU
271. Ștefan Viorel PSD NU
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD NU
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
276. Tararache Mihai - DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
279. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
280. Teju Sorin ALDE NU
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
283. Tiuch Cătălin PSD NU
284. Tîlvăr Angel PSD NU
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
287. Tomac Eugen - DA
288. Tudorache Daniel PSD NU
289. Tudorie Violeta PSD NU
290. Turcan Raluca PDL DA
291. Tușa Adriana Diana PDL DA
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
293. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
294. Ursărescu Dorinel ALDE NU
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
298. Vladu Iulian PDL DA
299. Vlase Petru Gabriel PSD NU
300. Vlădoiu Aurel PSD NU
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
302. Vreme Valerian - DA
303. Vulpescu Ioan PSD NU
304. Weber Mihai PSD NU
305. Zaharcu Neviser PSD NU
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 16:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro