Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:49

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 247/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.103/2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:291 129 57 29 11 13 12 26 14
- voturi pentru (DA):178 128 3 1 6 3 11 24 2
- voturi împotrivă (NU):100 - 54 28 3 2 - 2 11
- abțineri:12 - - - 2 8 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
32. Bónis István UDMR Abținere
33. Borbély László UDMR NU
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru PSD -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - Abținere
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL NU
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL NU
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dascălu Constantin PDL NU
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL NU
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Maria ND DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grecea Maria PNL NU
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gurzău Adrian - NU
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL NU
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
139. Kelemen Hunor UDMR Abținere
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Lubanovici Mircea PDL NU
144. Lupu Mihai PNL NU
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL NU
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Mihai Aurelian - NU
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PDL NU
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PDL NU
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Molnar Zsolt UDMR Abținere
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - NU
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PDL NU
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement - NU
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Alexandri ALDE DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PDL NU
197. Orban Ludovic PNL NU
198. Oros Nechita-Adrian PNL NU
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Paleologu Theodor - NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Paul Maria-Andreea PDL NU
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion ALDE NU
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrescu Petre PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL NU
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PDL NU
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PDL NU
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
222. Rizea Cristian PSD DA
223. Roman Cristian-Constantin PDL NU
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Roman Victor PSD DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Răzvan - DA
228. Sava Andrei-Valentin PSD DA
229. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
230. Scarlat George PNL NU
231. Sefer Cristian-George PSD DA
232. Seres Dénes UDMR Abținere
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL NU
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Stănișoară Mihai ALDE DA
245. Stoica Mihaela - NU
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Radu ALDE DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL NU
251. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion PDL NU
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL NU
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tămâian Ioan PNL NU
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teju Sorin ALDE DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PDL NU
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
268. Tomac Eugen - NU
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PDL NU
274. Tușa Adriana Diana PDL NU
275. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
276. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Varga Lucia-Ana PNL NU
279. Varga Vasile PNL NU
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vladu Iulian PDL NU
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
285. Vreme Valerian - NU
286. Vulpescu Ioan PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
289. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
291. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 15:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro