Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 494/2014 pentru ratificarea Acordului de cooperare în domeniul navigației prin satelit între Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de o parte, si Regatul Norvegiei, pe de altă parte, semnat la Bruxelles, la 22 septembrie 2010
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 128 57 29 12 12 15 25 17
- voturi pentru (DA):294 127 57 29 12 12 15 25 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gurzău Adrian - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian - DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PDL DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru - DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PDL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Clement - DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri ALDE DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Niculescu Dumitru ND DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PDL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor - DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Paul Maria-Andreea PDL DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion ALDE DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrescu Petre PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PDL DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan - DA
230. Rusu Valentin PNL DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
239. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stan Ion PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stănișoară Mihai ALDE DA
248. Stoica Mihaela - DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Radu ALDE DA
251. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șcheau Ion PDL DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tararache Mihai - DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teju Sorin ALDE DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PDL DA
271. Tomac Eugen - DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PDL DA
277. Tușa Adriana Diana PDL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vreme Valerian - DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro