Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 477/2014 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.7/2014 privind aprobarea plății cotizației anuale a României ca membru asociat la Comitetul Științific pentru Cercetări Antarctice (SCAR), precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internationale interguvernamentale la care România este parte
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 126 57 29 12 12 13 24 17
- voturi pentru (DA):287 125 56 29 11 12 13 24 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil ALDE DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian - DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PDL DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri ALDE DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor - DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Păun Nicolae Minoritati DA
204. Pârgaru Ion ALDE DA
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrescu Petre PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Pop Georgian PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL DA
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PDL DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PDL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai ALDE DA
243. Stoica Mihaela - DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Radu ALDE DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șcheau Ion PDL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tararache Mihai - DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PDL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen - DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PDL DA
273. Tușa Adriana Diana PDL DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vladu Iulian PDL DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian - DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro