Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 118/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2013 pentru instituirea unui nou termen în care să se finalizeze situația prevăzută la art.6 alin.(1) din Legea nr.165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România, precum și pentru prorogarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 129 57 29 12 12 13 25 17
- voturi pentru (DA):179 127 2 1 11 2 8 23 5
- voturi împotrivă (NU):98 - 54 28 - - 4 1 11
- abțineri:15 1 1 - 1 10 1 - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL NU
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
33. Bónis István UDMR Abținere
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru PSD -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
58. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
59. Cocei Erland PNL NU
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL NU
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL NU
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
88. Dragomir Gheorghe PNL NU
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE -
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel - NU
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grecea Maria PNL NU
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL NU
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gurzău Adrian - NU
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL NU
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
139. Kelemen Hunor UDMR Abținere
140. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Lubanovici Mircea PDL NU
144. Lupu Mihai PNL NU
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL NU
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati NU
155. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Mihai Aurelian - NU
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL NU
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PDL NU
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR Abținere
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL NU
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL NU
186. Nicolae Alexandri ALDE DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
189. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
190. Niculescu Dumitru ND DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PDL DA
198. Orban Ludovic PNL NU
199. Oros Nechita-Adrian PNL NU
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL NU
202. Paleologu Theodor - NU
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Paul Maria-Andreea PDL NU
205. Păun Nicolae Minoritati DA
206. Pârgaru Ion ALDE DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrescu Petre PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL NU
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PDL NU
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PDL NU
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL NU
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Răzvan - NU
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
231. Scarlat George PNL NU
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR Abținere
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL NU
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati NU
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stănișoară Mihai ALDE DA
246. Stoica Mihaela - NU
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Radu ALDE DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL NU
252. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion PDL NU
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL NU
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
260. Tararache Mihai - NU
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teju Sorin ALDE DA
265. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PDL NU
269. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
270. Tomac Eugen - NU
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PDL NU
276. Tușa Adriana Diana PDL NU
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
278. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Vainer Aurel Minoritati NU
281. Varga Lucia-Ana PNL NU
282. Varga Vasile PNL NU
283. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
284. Vladu Iulian PDL NU
285. Vlădoiu Aurel PSD DA
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
288. Vreme Valerian - NU
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
294. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro