Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 367/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2014 pentru modificarea unor acte normative privind taxele și tarifele nefiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 129 56 29 12 12 13 26 17
- voturi pentru (DA):291 127 55 29 12 12 13 26 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD Abținere
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel - DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil ALDE DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian - DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mitrea Miron Tudor PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PDL DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri ALDE DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
190. Niculescu Dumitru ND DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PDL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor - DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Paul Maria-Andreea PDL DA
205. Păun Nicolae Minoritati DA
206. Pârgaru Ion ALDE DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrescu Petre PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PDL DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PDL DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Răzvan - DA
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stănișoară Mihai ALDE DA
246. Stoica Mihaela - DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Radu ALDE DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion PDL DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tararache Mihai - DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teju Sorin ALDE DA
265. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PDL DA
269. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
270. Tomac Eugen - DA
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PDL DA
276. Tușa Adriana Diana PDL DA
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Varga Lucia-Ana PNL DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vladu Iulian PDL DA
285. Vlădoiu Aurel PSD DA
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
288. Vreme Valerian - DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro