Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 420/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2014 privind aprobarea scoaterii din stocurile disponibile ale rezervelor de stat a unor cantități de carburanți și acordarea, cu titlu gratuit, Ministerului Afacerilor Interne, Ministerului Apărării Naționale, Serviciului de Protecție și Pază și Serviciului Român de Informații, precum și stabilirea regimului taxei pe valoarea adăugată și al accizelor pentru aceste cantități
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 136 52 26 8 11 13 29 15
- voturi pentru (DA):282 133 50 26 7 11 13 28 14
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:5 2 1 - 1 - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Boghicevici Claudia PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chiriță Dumitru PSD -
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
83. Dumitru Georgică ALDE -
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel - DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Guran Virgil ALDE DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Iriza Scarlat PSD DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lubanovici Mircea PDL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu ALDE DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian - DA
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PDL DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Mitrea Miron Tudor PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioi Niculina PDL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement - DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri ALDE DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor - DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pardău Dumitru PNL DA
191. Paul Maria-Andreea PDL DA
192. Păun Nicolae Minoritati DA
193. Pârgaru Ion ALDE DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL DA
202. Popa Radu Mihai PSD DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PDL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Preda Cezar-Florin PDL DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo ALDE DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PDL DA
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Rotaru Răzvan - DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
225. Scutaru Adrian George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PSD DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stoica Mihaela - DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu ALDE DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Surdu Raluca PNL DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șcheau Ion PDL DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Tararache Mihai - DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin ALDE DA
259. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PDL DA
270. Tușa Adriana Diana PDL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Ursărescu Dorinel ALDE DA
274. Vainer Aurel Minoritati DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian - DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 17:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro