Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 375/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.29/2013 privind reglementarea unor măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 138 52 26 10 11 13 29 15
- voturi pentru (DA):196 137 1 - 4 10 12 29 3
- voturi împotrivă (NU):4 - 4 - - - - - -
- abțineri:93 - 47 26 6 1 1 - 12
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
25. Boghicevici Claudia PDL Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL Abținere
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD -
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL Abținere
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL Abținere
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL Abținere
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
69. Dascălu Constantin PDL Abținere
70. Deaconu Mihai ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL Abținere
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrinescu Traian PNL Abținere
79. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
82. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel - Abținere
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PDL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Guran Virgil ALDE DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL Abținere
121. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL Abținere
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PDL Abținere
138. Lupu Mihai PNL NU
139. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
140. Manolache Marius PSD DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Nicu ALDE DA
143. Marcu Viorica PNL Abținere
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian - Abținere
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PDL Abținere
157. Mincă Liliana ND Abținere
158. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mitrea Miron Tudor PSD DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocanu Vasile PSD DA
164. Mocioi Niculina PDL Abținere
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru - Abținere
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement - Abținere
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
180. Nicolae Alexandri ALDE DA
181. Nicolae Florian PSD DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
190. Ochi Ion PSD DA
191. Oltean Ioan PDL Abținere
192. Orban Ludovic PNL NU
193. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL NU
196. Paleologu Theodor - Abținere
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pardău Dumitru PNL Abținere
199. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion ALDE DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
210. Popa Radu Mihai PSD DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Rotaru Răzvan - Abținere
228. Săpunaru Nini PNL Abținere
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL Abținere
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
232. Scutaru Adrian George PNL DA
233. Secară Florin Mihail PSD DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
244. Stroe Radu ALDE DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Surdu Raluca PNL Abținere
247. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șcheau Ion PDL Abținere
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
255. Tabugan Ion PSD DA
256. Tararache Mihai - DA
257. Tămâian Ioan PNL Abținere
258. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PDL Abținere
273. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
274. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
275. Udrea Elena Gabriela - Abținere
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Vainer Aurel Minoritati DA
279. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
280. Varga Vasile PNL Abținere
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
283. Vladu Iulian PDL Abținere
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlădoiu Aurel PSD DA
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
288. Vreme Valerian - Abținere
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
294. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro