Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 466/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2014 pentru completarea Legii energiei electrice și gazelor naturale nr.123/2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 143 52 25 10 12 13 29 15
- voturi pentru (DA):292 140 50 25 10 12 13 29 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - - 1
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - -
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD -
125. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PDL DA
142. Lupu Mihai PNL NU
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu ALDE DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian - DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PDL DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mitrea Miron Tudor PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocanu Vasile PSD DA
169. Mocioi Niculina PDL DA
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri ALDE DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PDL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Oros Nechita-Adrian PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Paleologu Theodor - DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pardău Dumitru PNL DA
204. Paul Maria-Andreea PDL DA
205. Păun Nicolae Minoritati DA
206. Pârgaru Ion ALDE DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popa Radu Mihai PSD Abținere
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PDL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PDL DA
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo ALDE DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PDL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Rotaru Răzvan - DA
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
237. Scutaru Adrian George PNL DA
238. Secară Florin Mihail PSD DA
239. Sefer Cristian-George PSD DA
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Stroe Radu ALDE DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șcheau Ion PDL DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Tararache Mihai - DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PDL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PDL DA
278. Tușa Adriana Diana PDL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Udrea Elena Gabriela - DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vladu Iulian PDL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
293. Vreme Valerian - DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 5:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro