Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 421/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.40/2014 pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum și pentru reglementarea unor măsuri fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:303 144 52 26 12 11 13 30 15
- voturi pentru (DA):300 143 52 26 11 11 13 29 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel - DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu ALDE -
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian - DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocanu Vasile PSD DA
170. Mocioi Niculina PDL DA
171. Moisii Constantin PSD DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri ALDE DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PDL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor - DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Paul Maria-Andreea PDL DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion ALDE DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PDL DA
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PDL DA
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Rățoi Neculai PSD DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PDL DA
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Rotaru Răzvan - DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Scarlat George PNL DA
237. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
238. Scutaru Adrian George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PSD DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Stan Ion PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Stroe Radu ALDE DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șcheau Ion PDL DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion PSD DA
265. Tararache Mihai - DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PDL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PDL DA
282. Tușa Adriana Diana PDL DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
284. Udrea Elena Gabriela - DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vladu Iulian PDL DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vreme Valerian - DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zaharcu Neviser PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
302. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
303. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro