Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 676/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 145 47 28 12 11 14 26 9
- voturi pentru (DA):272 143 46 28 2 10 13 22 8
- voturi împotrivă (NU):11 - 1 - 5 - - 4 1
- abțineri:6 - - - 5 - 1 - -
- nu au votat:3 2 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Boghicevici Claudia PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD -
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND Abținere
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Geantă Florian Daniel - DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Guran Virgil ALDE NU
115. Gust Băloșin Florentin PSD DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR -
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL NU
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Nicu ALDE DA
150. Marcu Viorica PNL DA
151. Marian Ion Cristinel ND NU
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihăilă Ioan PSD DA
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PDL DA
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD -
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioi Niculina PDL DA
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Moldovan Iosif UDMR DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri ALDE DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Dumitru ND DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PDL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Paul Maria-Andreea PDL DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petrescu Petre PSD DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PDL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Rotaru Răzvan - DA
227. Rusu Valentin PNL DA
228. Sava Andrei-Valentin PSD DA
229. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
230. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Secară Florin Mihail PSD DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stanciu Zisu PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Stroe Radu ALDE DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion PDL DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Tabugan Ion PSD DA
258. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
259. Tararache Mihai - DA
260. Tămâian Ioan PNL DA
261. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teju Sorin ALDE NU
265. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PDL DA
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PDL DA
274. Tușa Adriana Diana PDL DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
276. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel ALDE DA
279. Vainer Aurel Minoritati DA
280. Varga Lucia-Ana PNL DA
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PDL DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Vreme Valerian - DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zaharcu Neviser PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
292. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 17:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro