Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:21 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 668/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.194/7 noiembrie 2011 privind combaterea operațiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 147 49 26 11 13 14 30 9
- voturi pentru (DA):293 146 49 26 10 13 13 28 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - 1 2 -
- abțineri:3 1 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Geantă Florian Daniel - DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD Abținere
110. Gheorghe Tinel PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu ALDE DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioi Niculina PDL DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri ALDE DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru ND DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Paul Maria-Andreea PDL DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PDL DA
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo ALDE NU
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Rusu Valentin PNL DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Secară Florin Mihail PSD DA
241. Sefer Cristian-George PSD DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Stroe Radu ALDE DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Surdu Raluca PNL DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PDL DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Tabugan Ion PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai - DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin ALDE DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
276. Tiuch Cătălin PSD DA
277. Tîlvăr Angel PSD DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Tușa Adriana Diana PDL DA
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
283. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel ALDE DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Vreme Valerian - DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 1:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro