Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 16:36

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 16/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.102/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:190 96 36 16 8 7 9 15 3
- voturi pentru (DA):189 96 36 16 8 7 9 14 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Blănariu Valentin ND DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PDL DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Burlacu Ștefan ND DA
22. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Canacheu Costică PDL DA
25. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chebac Eugen PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Ciobanu Liliana ND DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Comșa Cornel-George - DA
38. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
39. Costin Gheorghe PNL DA
40. Covaci Dorel PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cristea Victor PSD DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Culețu Dănuț PDL DA
46. Daea Petre PSD DA
47. Dalca Ștefan-Petru ND DA
48. Dascălu Constantin PDL DA
49. Deaconu Mihai ND DA
50. Delureanu Virgil PSD DA
51. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Diniță Ion ALDE DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Doboș Anton PNL DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrinescu Traian PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumbrăvanu Paul ALDE -
67. Emacu Gheorghe PSD DA
68. Enache Marian PSD DA
69. Eparu Ion PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Fonta Nuțu PSD DA
73. Frăticiu Gheorghe PSD DA
74. Galan Constantin ALDE DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gheorghe Tinel PDL DA
77. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
78. Grama Horia PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Gudu Vasile PDL DA
81. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
82. Holban Titi PSD DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Hulea Ioan PSD DA
85. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
86. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Kereskényi Gábor UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD DA
97. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Marian Ion Cristinel ND DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Marin Laura PSD DA
102. Marocico Ion Minoritati DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
107. Melinte Ion PSD DA
108. Mihăilă Ioan PSD DA
109. Militaru Lucian PDL DA
110. Mincă Liliana ND DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
113. Mitrea Miron Tudor PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD DA
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocioi Niculina PDL DA
117. Moisii Constantin PSD DA
118. Moldovan Ioan ALDE DA
119. Molnar Zsolt UDMR DA
120. Muntean Mircia PSD DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Murgu Neagu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Negruț Cornelia ALDE DA
126. Nichita Cristina PSD DA
127. Nicolae Alexandri ALDE DA
128. Nicolae Florian PSD DA
129. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
130. Niculae Aurel PSD DA
131. Niculescu Dumitru ND DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistor Marioara PSD DA
134. Niță Emil PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Ochi Ion PSD DA
137. Oltean Ioan PDL DA
138. Palașcă Viorel ALDE DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paul Maria-Andreea PDL DA
141. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
142. Petrea Dorin Silviu PSD DA
143. Popa Octavian-Marius PNL DA
144. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
145. Pușcaș Iacob PSD DA
146. Răducanu Ion PSD DA
147. Rădulescu Romeo ALDE DA
148. Rățoi Neculai PSD DA
149. Reuer Elena-Ramona PNL DA
150. Roman Cristian-Constantin PDL DA
151. Roman Gheorghe PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
156. Simedru Dan Coriolan PNL DA
157. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
158. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru PSD DA
163. Stragea Sorin Constantin PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șoptică Costel PNL DA
167. Șova Lucian PSD DA
168. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
169. Tabugan Ion PSD DA
170. Tararache Mihai - DA
171. Tămâian Ioan PNL DA
172. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
173. Tiuch Cătălin PSD DA
174. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
175. Traicu Rodin PSD DA
176. Tudorie Violeta PSD DA
177. Tudose Mihai PSD DA
178. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
179. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
180. Ursărescu Dorinel ALDE DA
181. Varga Lucia-Ana PNL DA
182. Varga Vasile PNL DA
183. Vasilică Radu Costin PSD DA
184. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
185. Vladu Iulian PDL DA
186. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
187. Zaharcu Neviser PSD DA
188. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
190. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 15:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro