Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 18:21 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 18:21

Subiect vot: PL 436/2014 ama.12
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:219 108 34 22 7 13 10 18 7
- voturi pentru (DA):150 106 - - 6 12 8 18 -
- voturi împotrivă (NU):58 - 32 22 - - - - 4
- abțineri:8 1 1 - 1 1 2 - 2
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Chiriță Dumitru PSD -
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciurariu Florin PNL NU
47. Cocei Erland PNL NU
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
50. Costin Gheorghe PNL NU
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Culețu Dănuț PDL NU
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dascălu Constantin PDL NU
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrinescu Traian PNL NU
65. Donțu Mihai-Aurel PNL -
66. Dragomir Gheorghe PNL NU
67. Dragomir Maria ND DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
72. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
73. Emacu Gheorghe PSD DA
74. Enache Marian PSD DA
75. Eparu Ion PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fejér László-Ődőn UDMR DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Fonta Nuțu PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin ALDE DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Găină Mihăiță PSD Abținere
85. Geantă Florian Daniel - NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghe Florin PSD DA
88. Gheorghe Tinel PDL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gudu Vasile PDL NU
91. Gunia Dragoș-Ionel - NU
92. Guran Virgil ALDE DA
93. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
94. Horga Vasile PNL NU
95. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iriza Scarlat PSD DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
107. Khraibani Camelia PSD DA
108. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
109. Man Mircea PDL NU
110. Marcoci Vlad PSD DA
111. Marcu Nicu ALDE DA
112. Marian Ion Cristinel ND DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Marin Laura PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mazilu Constantin PSD DA
119. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
120. Melinte Ion PSD DA
121. Mihăilă Ioan PSD DA
122. Militaru Lucian PDL NU
123. Mincă Liliana ND DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Mîrza Gavril PSD DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Moisii Constantin PSD DA
130. Molnar Zsolt UDMR DA
131. Muntean Mircia PSD DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Nazare Alexandru PDL NU
134. Negruț Cornelia ALDE DA
135. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
136. Nichita Cristina PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Florian PSD DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
140. Niculae Aurel PSD DA
141. Niculescu Dumitru ND DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Nistor Marioara PSD DA
145. Niță Emil PSD DA
146. Ochi Ion PSD DA
147. Oltean Ioan PDL NU
148. Palașcă Viorel ALDE DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paul Maria-Andreea PDL NU
152. Petrescu Petre PSD DA
153. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
154. Popa Octavian-Marius PNL NU
155. Popescu Dan-Cristian PDL NU
156. Potor Călin PSD DA
157. Preda Cezar-Florin PDL NU
158. Răducanu Ion PSD DA
159. Rădulescu Romeo ALDE DA
160. Rățoi Neculai PSD DA
161. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
162. Roman Cristian-Constantin PDL NU
163. Roman Gheorghe PSD DA
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Roman Petre PNL NU
166. Roman Victor PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Răzvan - NU
169. Săpunaru Nini PNL NU
170. Scarlat George PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
172. Sefer Cristian-George PSD DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
175. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stanciu Zisu PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Stănișoară Mihai ALDE DA
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
183. Stragea Sorin Constantin PSD DA
184. Stroe Radu ALDE DA
185. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
186. Surdu Raluca PNL NU
187. Szabó Ödön UDMR DA
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șoptică Costel PNL NU
190. Șova Lucian PSD DA
191. Ștefan Viorel PSD DA
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
193. Tabugan Ion PSD DA
194. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
195. Tararache Mihai - -
196. Tămâian Ioan PNL NU
197. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
198. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
199. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
200. Traicu Rodin PSD DA
201. Tudorie Violeta PSD DA
202. Turcan Raluca PDL NU
203. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
204. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
205. Uricec Eugen Constantin PSD DA
206. Ursărescu Dorinel ALDE DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Lucia-Ana PNL NU
209. Varga Vasile PNL NU
210. Vasilică Radu Costin PSD DA
211. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
212. Vladu Iulian PDL NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zaharcu Neviser PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
219. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro