Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 18:31 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 18:31

Subiect vot: Propunere 3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:218 107 32 23 6 12 11 21 6
- voturi pentru (DA):150 103 - - 6 10 8 21 2
- voturi împotrivă (NU):63 3 32 23 - - 1 - 4
- abțineri:2 - - - - 1 1 - -
- nu au votat:3 1 - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Berci Vasile PNL NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Canacheu Costică PDL NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chiriță Dumitru PSD -
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciurariu Florin PNL NU
41. Cocei Erland PNL NU
42. Codîrlă Liviu PSD DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL NU
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL NU
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Culețu Dănuț PDL NU
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Daea Petre PSD DA
53. Dascălu Constantin PDL NU
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
56. Dima Toader PSD DA
57. Diniță Ion ALDE DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
61. Dragomir Gheorghe PNL NU
62. Dragomir Maria ND DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
67. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Fejér László-Ődőn UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Fonta Nuțu PSD NU
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Galan Constantin ALDE DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Geantă Florian Daniel - NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Florin PSD DA
84. Gheorghe Tinel PDL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiveciu Marian PSD DA
87. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
88. Gudu Vasile PDL NU
89. Guran Virgil ALDE DA
90. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
91. Holban Titi PSD DA
92. Horga Vasile PNL NU
93. Hulea Ioan PSD DA
94. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ionescu Aurelian ALDE DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iriza Scarlat PSD DA
101. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
102. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
105. Khraibani Camelia PSD DA
106. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
107. Man Mircea PDL NU
108. Manolescu Oana Minoritati NU
109. Marcoci Vlad PSD DA
110. Marcu Nicu ALDE DA
111. Marian Ion Cristinel ND DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Marin Gheorghe PSD DA
114. Marin Laura PSD DA
115. Marocico Ion Minoritati DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR -
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mazilu Constantin PSD DA
120. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
121. Melinte Ion PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
123. Militaru Lucian PDL NU
124. Mincă Liliana ND DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Mocanu Adrian PSD DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Moldovan Ioan ALDE DA
131. Molnar Zsolt UDMR DA
132. Muntean Mircia PSD DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Murgu Neagu PSD DA
135. Nazare Alexandru PDL NU
136. Necula Cosmin PSD DA
137. Negruț Clement - NU
138. Negruț Cornelia ALDE DA
139. Nichita Cristina PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL NU
141. Nicolae Florian PSD DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
143. Niculae Aurel PSD DA
144. Niculescu Dumitru ND DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Nistor Marioara PSD DA
148. Niță Emil PSD DA
149. Ochi Ion PSD DA
150. Oltean Ioan PDL NU
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Paul Maria-Andreea PDL NU
153. Petrescu Petre PSD NU
154. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
155. Popa Octavian-Marius PNL NU
156. Popescu Dan-Cristian PDL NU
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
158. Potor Călin PSD DA
159. Preda Cezar-Florin PDL NU
160. Răducanu Ion PSD DA
161. Rădulescu Romeo ALDE DA
162. Rățoi Neculai PSD DA
163. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
164. Roman Cristian-Constantin PDL NU
165. Roman Gheorghe PSD DA
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roman Petre PNL NU
168. Roman Victor PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Săpunaru Nini PNL NU
171. Scarlat George PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
173. Secară Florin Mihail PSD DA
174. Sefer Cristian-George PSD DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
177. Simedru Dan Coriolan PNL NU
178. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Zisu PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stănișoară Mihai ALDE DA
185. Stragea Sorin Constantin PSD DA
186. Stroe Radu ALDE DA
187. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
188. Surdu Raluca PNL NU
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tabugan Ion PSD DA
195. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
196. Tararache Mihai - DA
197. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
198. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
199. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
200. Toader Mircea-Nicu PDL NU
201. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
202. Traicu Rodin PSD DA
203. Tudorie Violeta PSD DA
204. Turcan Raluca PDL NU
205. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
206. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
207. Uricec Eugen Constantin PSD DA
208. Ursărescu Dorinel ALDE DA
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Lucia-Ana PNL NU
211. Varga Vasile PNL NU
212. Vasilică Radu Costin PSD NU
213. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
214. Vladu Iulian PDL NU
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zaharcu Neviser PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro