Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 16:29 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 16:29

Subiect vot: PL-x 16/2014 de la nr. crt. 35 să fie dezbătut la nr. crt. 2 din ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:167 89 29 16 8 4 6 13 2
- voturi pentru (DA):120 87 5 - 8 - 6 13 1
- voturi împotrivă (NU):39 - 22 16 - - - - 1
- abțineri:5 - 1 - - 4 - - -
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Blănariu Valentin ND DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PDL NU
18. Bónis István UDMR Abținere
19. Bucura-Oprescu Simona PSD -
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burlacu Ștefan ND DA
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Canacheu Costică PDL NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - NU
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
31. Ciobanu Liliana ND DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
36. Ciurariu Florin PNL NU
37. Cocei Erland PNL NU
38. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
39. Costin Gheorghe PNL DA
40. Covaci Dorel PSD DA
41. Cristea Victor PSD DA
42. Cristian Horia PNL NU
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
44. Culețu Dănuț PDL NU
45. Daea Petre PSD DA
46. Dalca Ștefan-Petru ND DA
47. Dascălu Constantin PDL NU
48. Deaconu Mihai ND DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
51. Dima Toader PSD DA
52. Diniță Ion ALDE DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrinescu Traian PNL NU
57. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
58. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
64. Enache Marian PSD DA
65. Eparu Ion PSD DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Fonta Nuțu PSD DA
68. Frăticiu Gheorghe PSD DA
69. Galan Constantin ALDE DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gheorghe Tinel PDL NU
72. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Grama Horia PSD -
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
76. Gudu Vasile PDL NU
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Hulea Ioan PSD DA
79. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
80. Iancu Iulian PSD DA
81. Iane Daniel PNL DA
82. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ionescu George PDL NU
86. Iordache Florin PSD DA
87. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Khraibani Camelia PSD DA
90. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Marian Ion Cristinel ND DA
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Marin Laura PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
96. Máté András-Levente UDMR Abținere
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Mihăilă Ioan PSD DA
99. Militaru Lucian PDL NU
100. Mincă Liliana ND DA
101. Mircovici Niculae Minoritati DA
102. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
103. Mitrea Miron Tudor PSD DA
104. Mîrza Gavril PSD DA
105. Mocanu Vasile PSD DA
106. Mocioi Niculina PDL NU
107. Moisii Constantin PSD DA
108. Moldovan Ioan ALDE DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Murgu Neagu PSD DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Necula Cosmin PSD DA
113. Negruț Cornelia ALDE DA
114. Nichita Cristina PSD DA
115. Nicolae Florian PSD DA
116. Niculae Aurel PSD DA
117. Niculescu Dumitru ND DA
118. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
119. Nistor Marioara PSD DA
120. Niță Emil PSD DA
121. Ochi Ion PSD DA
122. Orban Ludovic PNL -
123. Palașcă Viorel ALDE DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Paul Maria-Andreea PDL NU
126. Popa Octavian-Marius PNL NU
127. Pușcaș Iacob PSD DA
128. Răducanu Ion PSD DA
129. Rățoi Neculai PSD DA
130. Reuer Elena-Ramona PNL NU
131. Roman Cristian-Constantin PDL NU
132. Roman Gheorghe PSD DA
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
135. Sefer Cristian-George PSD DA
136. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
137. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
138. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Stan Ioan PSD DA
141. Stan Ion PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Stănescu Alexandru PSD DA
144. Stragea Sorin Constantin PSD DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Șoptică Costel PNL NU
147. Șova Lucian PSD DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tararache Mihai - DA
150. Tiuch Cătălin PSD DA
151. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
152. Traicu Rodin PSD DA
153. Tudorie Violeta PSD DA
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
156. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
157. Ursărescu Dorinel ALDE DA
158. Varga Lucia-Ana PNL NU
159. Varga Vasile PNL NU
160. Vasilică Radu Costin PSD DA
161. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
162. Vladu Iulian PDL NU
163. Vlase Petru Gabriel PSD DA
164. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
165. Zaharcu Neviser PSD DA
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
167. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro