Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:45 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 484/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2014 pentru completarea art.8 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.37/2008 privind reglementarea unor măsuri financiare în domeniul bugetar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:238 128 36 20 8 10 9 20 7
- voturi pentru (DA):234 127 34 20 8 9 9 20 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Comșa Cornel-George - DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru ND DA
57. Dascălu Constantin PDL DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Diniță Ion ALDE DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Maria ND DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel - DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PDL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PDL DA
103. Guran Virgil ALDE DA
104. Harbuz Liviu PSD DA
105. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
106. Holban Titi PSD DA
107. Hulea Ioan PSD DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
110. Iane Daniel PNL DA
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu Aurelian ALDE DA
114. Ionescu George PDL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Iriza Scarlat PSD DA
117. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Kereskényi Gábor UDMR DA
121. Khraibani Camelia PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
124. Lubanovici Mircea PDL DA
125. Lupu Mihai PNL DA
126. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
127. Marcoci Vlad PSD DA
128. Marcu Nicu ALDE DA
129. Marcu Viorica PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marin Laura PSD DA
133. Marocico Ion Minoritati DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
135. Máté András-Levente UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Mihai Aurelian - DA
139. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
140. Militaru Lucian PDL DA
141. Mincă Liliana ND DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mocanu Adrian PSD DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Mocioi Niculina PDL DA
146. Moisii Constantin PSD DA
147. Moldovan Ioan ALDE DA
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Murgu Neagu PSD DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Neacșu Marian PSD DA
153. Necula Cosmin PSD DA
154. Negruț Cornelia ALDE DA
155. Nichita Cristina PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Alexandri ALDE DA
158. Nicolae Florian PSD DA
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
160. Niculae Aurel PSD DA
161. Niculescu Dumitru ND DA
162. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Nistor Marioara PSD DA
165. Niță Emil PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Ochi Ion PSD DA
168. Oltean Ioan PDL DA
169. Palașcă Viorel ALDE DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paul Maria-Andreea PDL DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
174. Peia Ninel PSD DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Popa Octavian-Marius PNL DA
179. Popescu Dan-Cristian PDL DA
180. Preda Cezar-Florin PDL DA
181. Pușcaș Iacob PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Romeo ALDE DA
184. Rățoi Neculai PSD DA
185. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
186. Reuer Elena-Ramona PNL DA
187. Rizea Cristian PSD DA
188. Roman Gheorghe PSD DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Roman Petre PNL DA
191. Roman Victor PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Răzvan - DA
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Secară Florin Mihail PSD DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Simedru Dan Coriolan PNL DA
199. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
200. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stanciu Zisu PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stragea Sorin Constantin PSD DA
207. Stroe Radu ALDE DA
208. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surdu Raluca PNL DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șoptică Costel PNL DA
214. Șova Lucian PSD DA
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Tabugan Ion PSD DA
217. Tămâian Ioan PNL DA
218. Teju Sorin ALDE DA
219. Tiuch Cătălin PSD DA
220. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
221. Traicu Rodin PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tudorie Violeta PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
226. Uricec Eugen Constantin PSD DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vladu Iulian PDL DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zaharcu Neviser PSD DA
235. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
236. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
238. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro