Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2015 > 18:17 Versiunea pentru printare
Luni, 2 februarie 2015, ora 18:17

Subiect vot: propunere 3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:203 103 40 11 8 13 23 5
- voturi pentru (DA):197 102 37 9 8 13 23 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - -
- nu au votat:3 1 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andea Petru PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anghel Gabriela-Lola ND DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
15. Blănariu Valentin ND DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Boghicevici Claudia PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Burlacu Ștefan ND DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Canacheu Costică PNL NU
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Cernea Remus-Florinel - DA
30. Chebac Eugen PSD DA
31. Cioată Cezar ALDE DA
32. Ciobanu Gheorghe PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
36. Ciuhodaru Tudor ND -
37. Comșa Cornel-George - DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
42. Cristea Aurelia PSD DA
43. Cristea Victor PSD DA
44. Cristian Horia PNL -
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Daea Petre PSD DA
48. Dalca Ștefan-Petru ND DA
49. Dascălu Constantin PNL DA
50. Deaconu Mihai ND DA
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Diniță Ion ALDE DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Doboș Anton PNL DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitru Georgică ALDE DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Emacu Gheorghe PSD DA
71. Enache Marian PSD DA
72. Eparu Ion PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fejér László-Ődőn UDMR DA
75. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Daniel PSD DA
78. Fonta Nuțu PSD DA
79. Frăticiu Gheorghe PSD DA
80. Galan Constantin ALDE DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghe Florin PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiveciu Marian PSD DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Guran Virgil ALDE DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Harbuz Liviu PSD DA
97. Holban Titi PSD DA
98. Horga Vasile PNL DA
99. Hulea Ioan PSD DA
100. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
101. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu Aurelian ALDE DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Man Mircea PNL DA
112. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Marcoci Vlad PSD DA
115. Marcu Viorica PNL DA
116. Marian Ion Cristinel ND DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Marin Laura PSD DA
119. Marocico Ion Minoritati DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Melinte Ion PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihai Aurelian - DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mincă Liliana ND DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mîrza Gavril PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocioi Niculina PNL DA
130. Moisii Constantin PSD DA
131. Moldovan Ioan ALDE DA
132. Molnar Zsolt UDMR DA
133. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Murgu Neagu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nazare Alexandru PNL DA
138. Neacșu Marian PSD DA
139. Necula Cosmin PSD -
140. Negruț Cornelia ALDE DA
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Niculae Aurel PSD DA
143. Niculescu Dumitru ND DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Nistor Marioara PSD DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Niță Emil PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
150. Ochi Ion PSD DA
151. Orban Ludovic PNL DA
152. Palașcă Viorel ALDE DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Pârgaru Ion ALDE DA
156. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
157. Peia Ninel PSD DA
158. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
159. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
160. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
161. Pușcaș Iacob PSD DA
162. Răducanu Ion PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Constantin PSD DA
165. Rățoi Neculai PSD DA
166. Reuer Elena-Ramona PNL DA
167. Rizea Cristian PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Răzvan - DA
170. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
171. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stancu Ionel Minoritati DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stănișoară Mihai ALDE DA
179. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
180. Stragea Sorin Constantin PSD DA
181. Stroe Radu ALDE DA
182. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
187. Tabugan Ion PSD DA
188. Tiuch Cătălin PSD DA
189. Toader Mircea-Nicu PNL DA
190. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
191. Traicu Rodin PSD DA
192. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
193. Ursărescu Dorinel ALDE DA
194. Vainer Aurel Minoritati DA
195. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
196. Vladu Iulian PNL DA
197. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
198. Vulpescu Ioan PSD DA
199. Zaharcu Neviser PSD DA
200. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
201. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
203. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro