Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.02.2015 > 19:30 Versiunea pentru printare
Luni, 9 februarie 2015, ora 19:30

Subiect vot: Vot final
PHC 3/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:243 130 62 8 - 10 20 13
- voturi pentru (DA):200 125 38 5 - 10 16 6
- voturi împotrivă (NU):11 1 7 - - - - 3
- abțineri:21 3 12 1 - - 3 2
- nu au votat:11 1 5 2 - - 1 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL Abținere
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Chiriță Dumitru - -
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Ciuhodaru Tudor ND -
50. Ciurariu Florin PNL Abținere
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL Abținere
56. Covaci Dorel PSD Abținere
57. Crăciunescu Grigore PNL -
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Culețu Dănuț PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dolha Mircea PNL Abținere
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL -
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Fonta Nuțu PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin ALDE DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Geantă Florian Daniel - Abținere
92. Gheorghe Florin PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL Abținere
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Guran Virgil ALDE Abținere
104. Gurzău Adrian - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
108. Holban Titi PSD DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL -
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL NU
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Iriza Scarlat - DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
125. Lubanovici Mircea PNL DA
126. Lupu Mihai PNL DA
127. Man Mircea PNL DA
128. Manolache Marius PSD DA
129. Marcoci Vlad PSD DA
130. Marian Ion Cristinel ND DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Marin Laura PSD DA
134. Marocico Ion Minoritati DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
137. Melinte Ion PSD DA
138. Mihai Aurelian PNL NU
139. Mihăilă Ioan PSD DA
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
141. Militaru Lucian PNL Abținere
142. Mincă Liliana ND DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Ioan ALDE DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
150. Muntean Mircia PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Negruț Clement - DA
155. Negruț Cornelia ALDE DA
156. Nichita Cristina PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
158. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
159. Niculae Aurel PSD DA
160. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Nistor Marioara PSD DA
163. Niță Constantin PSD DA
164. Niță Emil PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oajdea Daniel Vasile ND -
167. Ochi Ion PSD DA
168. Oltean Ioan PNL DA
169. Orban Ludovic PNL DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Pardău Dumitru PNL DA
172. Paul Maria-Andreea PNL DA
173. Pârgaru Ion ALDE DA
174. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
175. Petrea Dorin Silviu PSD DA
176. Petrescu Petre - NU
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
179. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Popeangă Vasile PSD NU
182. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
183. Potor Călin PSD DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Pușcaș Iacob PSD DA
186. Răducanu Ion PSD Abținere
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD Abținere
188. Rădulescu Constantin PSD DA
189. Rădulescu Romeo ALDE -
190. Rățoi Neculai PSD DA
191. Reuer Elena-Ramona PNL -
192. Rizea Cristian PSD DA
193. Roman Gheorghe PSD DA
194. Roman Petre PNL DA
195. Roman Victor PSD DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Răzvan - NU
198. Sava Andrei-Valentin PSD DA
199. Săpunaru Nini PNL DA
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
201. Scarlat George PNL Abținere
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
203. Secară Florin Mihail PSD DA
204. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE Abținere
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Stoica Mihaela - DA
210. Stragea Sorin Constantin PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Stroe Radu PSD DA
213. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL Abținere
216. Șova Lucian PSD DA
217. Tabugan Ion PSD DA
218. Tănase Răzvan-Ionuț - -
219. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
220. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
221. Toader Mircea-Nicu PNL DA
222. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
223. Traicu Rodin PSD DA
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tudorie Violeta PSD DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PNL DA
229. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
230. Udrea Elena Gabriela - DA
231. Uricec Eugen Constantin PSD DA
232. Ursărescu Dorinel ALDE DA
233. Varga Lucia-Ana PNL DA
234. Vasilică Radu Costin PSD -
235. Vladu Iulian PNL DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Vreme Valerian PSD DA
240. Zaharcu Neviser PSD DA
241. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
242. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro